لمینت مژه و لیفت مژه چیست؟

مدت زمان مطالعه : 6 تا 8 دقیقه
لمینت مژه و لیفت مژه چیست؟
۱۶ اسفند ۱۳۹۷
سلامت و زیبایی،

در این مقاله می‌خواهیم اطلاعاتی در رابطه با اینکه لیفت مژه و لمینت مژه چیست ارائه کنیم. به طور کلی و خلاصه میتوان جواب این سوال را اینگونه داد که برای تقویت، افزایش حجم و بلندی مژه از این دو روش استفاده می‌نمایند.

لمینت مژه و لیفت مژه چیست؟

لیفت و لمینت مژه راه هایی نیمه موقت برای خوش حالت تر کردن مژگان شماست که توسط متخصصان این عرصه ارائه می‌گردد. همچنین شما می‌توانید لمینت و لیفت مژه را با روش های خانگی که در ادامه ذکر می‌کنیم، در خانه نیز انجام دهید.

لیفت مژه چیست؟

برای پرپشت تر کردن مژه ها و حالت دهی بهتر به آن ها از لیفت مژه استفاده می‌شود. لیفت به مژه ها فر ملایمی را از پایین ترین نقطه می‌بخشد و باعث زیبایی بیشتر و بهتر آن ها می‌شود. برای این کار از مواد شیمیایی استفاده نمی‌گردد بلکه از مواد کاملا مفیدِ مکمل ویتامین و کراتین استفاده می‌کنند که در دراز مدت نیز باعث پرپشت شدن و بلند شدن مژه ها می‌شود.

دوام لیفت مژه

بسته به کار متخصص یا آرایشگرتان و نوع مراقبت شما از لیفت مژه هایتان این زمان تعیین می‌شود؛ زمان حدودی و تقریبی دوام لیفت مژه به سه هفته الی سه ماه میرسد.لمینت مژه و لیفت مژه چیست؟

مزایای لیفت مژه

 • مژه ها را مستحکم میسازد.
 •  خشکی مژه به همراه ندارد.
 •  مژه ها را تقویت می‌نماید.
 •  تا اتمام دوره نیازی به ترمیم ندارد.
 •   از مواد مقوی به جای مواد شیمیایی استفاده می‌شود.
 •   استفاده از لیفت مژه برای خانم های باردار مجاز است.

نکات لیفت مژه

۱٫  تا ۲۴ ساعت پس از لیفت مژه صورت خود را با آب نشویید.

۲٫  تا ۴۸ ساعت بعد از لیفت مژه صورت خود را در معرض بخار قرار ندهید.

۳٫   در ۲۴ ساعت اول هرگز از مواد آرایشی استفاده نکنید.

۴٫  پس از گذشت دو روز از لیفت مژه شما می‌توانید به راحتی از آنها استفاده نمایید و همانند مژه های خودتان با آنها رفتار کنید. این روش نیاز به مراقبت های خاص ندارد.

۵٫ عدم نیاز به استفاده از فرمژه

عوارض لیفت مژه

در موارد محدودی ممکن است که این عوارض رخ دهند که می‌توانید با مراجعه به متخصصان باسابقه در این زمینه این عوارض را به حداقل برسانید.

 •  شکنندگی مژه ها
 •  تحریک پوست
 •   قرمزی پوست
 •   تاول
 •  ملتهب شدن چشم یا پوست اطراف آن
 •  خشک شدن چشم
 •  عفونت در چشم
 •    گل مژه

لیفت مژه در خانه

به منظور انجام لیفت مژه در خانه به پد های سیلیکونی، محلول شستشوی مژه مخصوص لیفت، بیگودی (سیلیکون چسبی) و براش کوچک که در پک های لیفت مژه هستند، نیاز دارید. پلک ها و مژه هاتون رو کاملا با محلول، شستشو بدید. پس از خشک شدن، پدسیلیکونی را به مژه های پلک پایین تان بچسبانید.

بیگودی را روی پلک بالا چسبانده و مژه ها را باشانه بروی آن بچسبانید. با براش مواد لیفت مژه را روی مژه ها بمالید. پس از زمان تعیین شده بر روی پک، مواد را پاک کرده و درصورت نیاز سری دوم را بزنید. فیکس کننده را پس از پاک کردن سری دوم بر روی مژه ها بزنید.

لمینت مژه چیست؟

لمینت مژه توسط مواد معدنی و مکمل های مقوی جهت تقویت کردن مژه ها، فر کردن و حالت دادن به آنها، ضخیم نشان دادن مژه ها و همچنین پررنگ جلوه دادن آنها انجام می‌شود. تقریبا می‌توان گفت که تفاوت چندانی با لیفت مژه ندارد، چراکه تنها تفاوت آنها استفاده از نوع رنگ و میزان تداوم‌ آنها بر روی مژه ها است.لمینت مژه و لیفت مژه چیست؟

دوام لمینت مژه

لیمنت مژه هایتان وابسته به نحوه نگهداری و مراقبت تان از آن و همچنین نحوه کار متخصصی که این لمینت را برایتان انجام داده و نیز کیفیت مواد استفاده شده است، عمری از حدود ۳ الی ۵ هفته دارد؛ البته کسانی نیز بوده اند که بیش از ۱ ماه و نیم لمینت را بر روی مژه هایشان داشته اند.

مزایای لمینت مژه

مژه ها را مستحکم تر می‌نماید.
حالت و فر بیشتر و بهتری به مژه ها می‌بخشد.
بهترین روش تقویت مژه هاست.
پس از لیفت کردن مژه ها می‌توان از لنز یا انواع لوازم آرایشی مخصوص چشم استفاده نمود.
در صورت خارش چشم می‌توان چشم ها را مالید.
به چشم ها احساس سنگینی القا نمیکند.

معایب لمینت مژه

طبق تجربه، این روش حداقل عوارض ممکن را دارد. اگر در مکانی مناسب با مواد بهداشتی و مرغوب توسط شخصی متخصص و با تجربه لمینت مژه صورت پذیرد، امکان بروز عوارض جانبی به ۰ درصد می‌رسد. اما اگر هر یک از این نکات رعایت نگردد، ممکن است شخص به بیماری هایی از قبیل آلرژی، اگزما و التهاب و ورم پلک دچار شود. به موارد زیر نیز توجه کنید.

 •    پیش از انجام لمینت مژه، تست آلرژی انجام دهید.
 •   برای خانم های حامله و شیرده توصیه نمی‌گردد.
 •  برای به دست آوردن نتیجه مطلوب می‌بایست ۲ تا ۳ سه بار مژه هایتان را لیفت نمایید.

نکات لمینت مژه

۱٫      از روغن ها بعنوان تغذیه مژه پس از انجام لمینت مژه استفاده نفرمایید، اما پیش از لمینت می‌توانید مژه هایتان با روغن هایی نظیر روغن نارگیل تقویت کنید تا به نتایج مطلوب تری برسید.

۲٫      تا ۲۴ ساعت پس از لمینت مژه صورتتان را نشویید ا مبادا به مژه هایتان آب و رطوبت برسد.

۳٫      تا ۴۸ ساعت بعد از لمینت مژه در معرض بخار قرار نگیرید.

۴٫      اگر صورتتان زیاد عرق میکند، در ۴۸ ساعت اول حتما کنار خود دستمال داشته باشید تا مانع رسیدن عرق به مژه هایتان شوید.

۵٫      توصیه می‌شود که از ریمل های استخری و ضدآب استفاده نکنید.

لمینت مژه در خانه

برای انجام لمینت مژه در خانه به سرم سفت کننده مژه مخصوص لمینت مژه، کراتین، رنگ مژه، شانه کوچک مژه و یک براش نیاز دارید. پس از تهیه مواد، مژه هایتان را شانه و مرتب کنید. سرم را به مژه هایتان بزنید و شانه بکشید تا به همه جا برسد. پس از جذب سرم، رنگ را با کمک براش به تمام مژه هایتان بمالید و پس از ۱۰ دقیقه آن را با دستمال یا پد خشک به آرامی تمیز کنید. قسمت آخر را تازمانیکه به رنگ دلخواه برسید ادامه دهید. در انتها کراتین را بر روی مژه هایتان به طور کامل بمالید.لمینت مژه و لیفت مژه چیست؟

تفاوت لمینت مژه با لیفت مژه

جدا از زمان دوامشان، این دو تا حد زیادی شبیه به یکدیگر هستند. با این تفاوت که لیفت مژه در دوران بارداری مشکلی پیش نمی‌آورد و با لمینت مژه بسیار عوارض کمتری نظیر خشکی مژه ها عایدتان می‌گردد.

پاک کردن لیفت مژه و لمینت مژه

ریموو لیفت و لمینت مژه کار چندان سختی نیست، زیرا نقطه ضعف آن ها روغن و چیزهای چرب است. برای ریمو لمینت و لیفت مژه هم می‌توانید به آرایشگاه رفته و از روش و مواد ریلکسی مژه بهره ببرید و هم می‌توانید روغن نارگیل را به طور مداوم بر روی مژه هایتان بمالید تا آن ها کاملا پاک شوند.

حکم شرعی لیفت مژه و لمینت مژه

با توجه به این که در این زمینه میان فقها اختلاف نظر هست، بهتر است که شما به سایت مرجع تقلید خود مراجعه کرده و حکم شرعی ایشان را در این باره بدانید؛ اما بطور کلی نظرات مراجع تقلید در این دو زمینه به دو شاخه تقسیم می‌شود:

۱٫ مراجع تقلیدی که احکام دینی از جمله وضو، غسل و نماز با لمینت مژه و لیفت مژه را باطل دانسته و به پاک کردن مانع حکم می‌کنند.

۲٫ مراجع تقلیدی که احکام دینی با لیفت مژه و لمینت مژه را طبق شروطی خاص صحیح دانسته و غسل و وضو را با نیت جبیره ای جایز می‌دانند.

 

نظرات کاربران