آبرسانی پوست در زمستان + راهکارهایی برای مراقبت از پوست در زمستان

مدت زمان مطالعه : 3 تا 5 دقیقه
آبرسانی پوست در زمستان
۴ بهمن ۱۳۹۷
مراقبت پوستی،

زیبایی یکی از اصلی ترین مباحثی است که می توان گفت تمام بانوان به آن اهمیت بسیار زیادی می دهند و تمام تلاش خود را به جهت بهبود وضعیت زیبایی خود انجام می دهند. فصل پاییز و زمستان به دلیل تغییرات آب و هوایی که در آنها رخ داده و رو به سردی می رود می تواند تاثیرات نامطلوبی بر روی زیبایی افراد قرار دهد که یکی از شایع ترین آنها خشک شدن پوست می باشد. خشکی پوست می تواند عوارض بسیاری را به دنبال داشته باشد از این رو بانوان در تلاش اند تا همواره رطوبت پوست خود را حفط نموده تا از خشکی پوست در فصل زمستان در امان باشند به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا روش هایی را برای آبرسانی به پوست در فصل زمستان و همچنین حفظ رطوبت پوست به شما معرفی نماییم، پس توصیه میکنیم تا انتها با ما همراه باشید.

چگونه در زمستان از پوست مراقبت کنیم و پوست را مرطوب نگه داریم؟

زمان دوش گرفتن را کوتاه کنید

بسیاری از افراد وجود دارند که عادت کرده اند تا پس از فعالیت ورزشی و یا گذراندن یک روز کاری دشوار خستگی خود را به کمک گرفتن یک دوش آب گرم بر طرف نمایند. به تازگی محققین حوزه سلامت پوست در یافته اند که استفاده مکرر و طولانی مدت از دوش آب گرم می تواند چربی های طبیعی موجود بر روی سطح پوست که لایه محفظتی در برابر ورود مواد مضر به لایه های زیرین پوست و همچنین حفظ رطوبت پوست به شما می روند را از بین ببرد. به همین دلیل توصیه شده است که فاصله مناسبی بین دفعات دوش گرفتن خود داشته باشید و همچنین زمان هر دوش گرفتن خود را به ده دقیقه کاهش دهید و دمای آب را طوری تنظیم کنید که مجبور نباشید به دلیل تحمل نکردن داغی آن از زیر دوش کنار بروید.

دوری از محصولات شوینده خشک کننده پوست

برخی از مواد شوینده که ممکن است به دلایل متعددی مورد استفاده شما قرار گیرند می توانند در کنار پاک کنندگی، چربی پوست شما را نیز از بین ببرند و موجبات خشکی پوست شما را فراهم آورند. به عنوان مثال صابون هایی که در گذشته مورد استفاده قرار میگرفت دارای ترکیبات آلکالینی بودند که سطح اسیدی طبیعی پوست را از بین برده و پوست دست را خشک می کردند. به همین دلیل همواره به دنبال تمیز کننده هایی باشید که سطح PH متعادلی دارند و آسیبی به پوست نمی رسانند.

آبرسانی پوست در زمستان

آبرسانی پوست در زمستان

استفاده از لایه بردار ها درست یا غلط؟

بسیاری از افراد معتقدند که استفاده از محصولات لایه بردار می تواند به آبرسانی به پوست در فصل زمستان کمک نمایند. در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از لایه بردار ها در فصل زمستان نیز کارایی لازمه را دارند یا خیر باید چنین گفت که استفاده از لیف یا سایر لایه بردار های پوستی بهتر است در فصل زمستان کمتر مورد استفاده قرار گیرند اما در حالت کلی بهتر است تا نوع پوست خود را ملاک قرار دهید و در صورتی که قصد استفاده لایه بردار ها در فصل زمستان را دارید به صورت دوره ای از یکایک انواع لایه بردار ها استفاده نموده و پاسخی که پوست شما به استفاده از آن لایه بردار می دهد را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید لایه برداری را که بیشترین فایده را برای پوست شما دارد را انتخاب نمایید.

رطوبت رسانی درست به پوست

یکی دیگر از روش های آبرسانی به پوست در فصل زمستان و جلوگیری از خشکی پوست در این فصل آن است که پس از حمام و یا شستن دست و صورت به جای آنکه صورت خود را به طور کامل با حوله تماس دهید و کاملا خشک نمایید، حوله را به صورت ضربه به صورت خورد زده و در هنگامی که صورتتان همچنان کمی رطوبت دارد آنرا با کرم های مرطوب کننده مرطوب نمایید. توصیه میکنیم که در فصل زمستان از کرم های مرطوب کننده ای استفاده نمایید که غلظت بالایی داشته و حاوی روغن بیشتری هستند اما در صورتی که با کرم مرطوب کننده خاصی احساس راحتی بیشتری میکنید اجباری به این انتخاب نیست و ملاک اصلی لذت بردن شما از زیبایی خود در فصل زمستان می باشد.

آبرسانی پوست در زمستان

آبرسانی پوست در زمستان

یکی از اصلی ترین نکاتی که در رابطه با استفاده از کرم های مرطوب کننده می بایست به آن دقت نمایید این است که در میزان و دفعات استفاده از اینگونه کرم ها دقت داشته باشید زیرا در صورت استفاده مکرر از کرم های مرطوب کننده، پوست به آنها عادت کرده و دیگر درک درستی از محیط پیرامون خود نخواهد داشت و نمیتواند به میزان مورد نیاز نسبت به ایاد چربی طبیعی پوست اقدام نماید و همین رویه باعث خشک تر شدن پوست شما خواهد شد به حدی که شما مجبور به افزایش دفعات و میزان کرم مرطوب کننده خود برای جبران خشکی پوست خود هستید.

سخن آخر

امیدواریم با رعایت مواردی که در این مقاله به آنها اشاره نمودیم بتوانید به خوبی نسبت به آبرسانی به پوست خود در فصل زمستان اقدام نمایید و همواره پوستی شاداب و زیبا داشته باشید.

 

نظرات کاربران