آرایش متناسب با پوست سبزه

آرایش متناسب با پوست سبزه
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

آرایش کردن یکی از مسائل دقیق و حساس بین خانم هاست که اصلا نمیتوان سرسری از آن گذشت. این که چگونه و با چه آرایشی در بین عموم، مهمانی ها و… حاضر شویم یکی از مسائل مهمی می باشد که نیازمند تجربه، پرس و جو کردن و تحقیق کردن در اینترنت است. مساله ای که این جا مطرح می شود این است که چه نوع آرایشی به پوستمان بیشتر میاید؟ پوست ما اصلا چه نوعی است و باید با آن چگونه رفتار کنیم؟ چه نوع آرایشی من را زیبا تر نشان خواهد داد؟ اگر برای شما هم از این دست سوالات پیش آمده و به دنبال پیدا کردن پاسخ خود هستید؛ باید بگوییم این مقاله به سوالات شما به بهترین شکل پاسخ خواهد داد. البته در این مقاله به بررسی پوست های سبزه و آرایش متناسب برای آن ها خواهیم پرداخت. پس اگر پوست سبزه ای دارید این مقاله، راهنمایی برای شماست.

آرایش متناسب با پوست سبزه + شناختن تن رنگ پوست

همان طور که می دانید رنگ پوست سبزه دارای طیف گسترده ای است. برای شناختن و خرید لوازم آرایشی که متناسب با پوست شما هستند ابتدا لازم است چند تست انجام دهید تا به خوبی بتوانید نوع و میزان سبزه بودن پوست خودتان را بسنجید. پوست های سبزه سه تٌن طبیعی، گرم و سرد دارند. در ادامه ی این مطلب به شما چند تست معرفی میکنیم که راحت تر پوست خود را بشناسید.

تست لباس سفید و کرم

وقتی آرایش ندارید و صورتتان کاملا عاری از هرگونه مواد آرایشی است، یک لباس سفید بپوشید. و پس از آن یک لباس کرم رنگ را امتحان کنید. مقایسه کنید که کدام لباس تن های رنگ پوست شما را تکمیل می کنند. اگر لباس سفید برای شما سایه ایجاد می کند و باعث میشود تیره تر نشان داده شوید، پوست شما در دسته پوست سبزه ی گرم طبقه بندی می شود. اگر لباس کرم رنگ برایتان مناسب تر است شما پوست سردی دارید و اگر هر دوی این لباس ها برایتان مناسب و معمولی است پوست شما در دسته سبزه ی طبیعی قرار دارد.

آرایش متناسب با پوست سبزه

آرایش متناسب با پوست سبزه

تست جواهرات

اگر جواهرات طلایی رنگ، رنگ پوست شما را تقویت می کنند و روی پوستتان جلوه ی زیادی دارند، شما دارای پوستی گرم هستید و اگر نقره روی زمینه ی پوست شما بهتر از طلا به نظر می رسد و به پوستتان می آید، شما پوستی سبزه با تٌنی سرد دارید.

تست رگ ها

به مچ دست خود نگاه کنید. اگر رگ هایتان سبز رنگ به نظر می آیند، زمینه ی پوست شما گرم است. اما اگر رگ هایتان آبی رنگ هستند، شما پوستی با زمینه ی سرد دارید. اگر هم رگ هایتان را سبز آبی میبینید و نمیتوانید به طور دقیق بگویید بیشتر به کدام رنگ نزدیک تر است، پس پوستتان سبزه ی معمولی است.

تست خورشید

وقتی شما مدت زیادی را مقابل نور مستقیم آفتاب هستید و پوستتان در آفتاب می سوزد؛ اگر طلایی یا قهوه ای رنگ شود شما پوستی با تن گرم دارید و اگر به سرعت سرخ و صورتی می شوید تن پوست شما سرد است.

حالا که پوست خود را شناختید به راحتی میتوانید آرایش متناسب با پوست سبزه خودتان پیدا کنید.

آرایش چشم پوست سبزه

بهترین آرایش برای چشم با پوست سبزه، ریمل و مداد های قهوه ای و مشکی است. برای سایه زدن از رنگ های زرشکی، بنفش، آبی تیره، قهوه ای و به خصوص طلایی استفاده کنید. برای مجالس و مهمانی ها سایه و مداد چشم نقره ای و متالیک بهترین گزینه هستند خصوصا اگر چشمانی سبز رنگ دارید.

آرایش متناسب با پوست سبزه

آرایش متناسب با پوست سبزه

آرایش لب پوست سبزه

برای آرایش لب ها رژ لب های روشن و ملایم اصلا گزینه مناسبی نیست. میتوانید از رژ لب های تیره مانند بنفش، قهوه ای، زرشکی و قرمز استفاده کنید. رژ لب های مایع دارای براق کننده و همچنین مات، هر دو، میتواند جلوه زیباتری به صورت شما ببخشد.

آرایش پوست صورت سبزه

برای انتخاب کرم پودر و پنکیک تان پیشنهاد می شود آن را کمی رو پوست چانه تان تست کنید. از کرم پودر های روشن استفاده نکنید. اگر میخواهید پوست روشن تری داشته باشید، کرم پودری بخرید که فقط یک شماره از پوست خودتان روشن تر باشد. اما اگر پوستتان خیلی تیره است میتوانید تا دو یا سه شماره روشن تر را نیز امتحان کنید. میتوانید از پودر های براق کننده یا هایلایتر به مقدار خیلی کم برای مشخص تر شدن صورتتان استفاده کنید.

همیشه پس از این که کرم پودر روی صورتتان نشست از پنکیک استفاده کنید، اما در استفاده از پنکیک زیاده روی نکنید تا آرایشی طبیعی داشته باشید.

آرایش رژگونه مناسب برای پوست سبزه

رژگونه مناسب پوست سبزه روشن با تن سرد میتواند به رنگ های صورتی یا سرخ باشد اما اگر تناژ پوستتان گرم است از رژگونه هایی به رنگ های مسی، قهوه ای و ارغوانی استفاده کنید.

سخن آخر

اگر برای انتخاب رنگ لوازم آرایشتان و داشتن ترکیب آرایشی ایده آل به راهنمایی های بیشتری نیاز داشتید، میتوانید به آرایش افراد مشهور که رنگ پوستی مشابه با شما دارند، نگاهی بیندازید. اما در مجموع کسانی که پوست سبزه ی تیره ای دارند، باید از آرایش های غلیظ تری نسبت به افراد با پوست روشن استفاده کنند، تا اجزای صورتشان نمایان تر و زیباتر جلوه کند.

نظرات کاربران

Black ۲۵ فروردین ۱۳۹۹

کاشکی اموزش اینکه خودمون تو خونه چطور رنگ بزنیم و شماره رنگ ها هم میزاشتید
خیلی خوب بود ممنون??