امروزه بانوان با استفاده از وسایل آرایشی نظیر رژ، سایه، ریمل، مداد، و… چهره خود را متفاوت و زیبا می­ سازند. هر بانویی باید توانایی خود آرایشی روزانه را در خانه داشته باشد. علاوه براین باید از یکسری علم و آگاهی های ساده اطلاع داشته باشد. هر زمان از سال نیاز به یک سبک خاصی از آرایش دارد.

آرایش ملایم برای نوروز 98

نوروز نیز از این حیث مبرا نیست به خصوص که با فرا رسیدن بهار همزمان است. در این زمان از سال، بانوان باید از آرایش­های لایت و ملایم استفاده کنند. آرایشی ملایم است که از هر گونه زرق و برق به دور باشد.

اصول آرایش ملایم و لایت:

آرایش پوست از مهم­ترین قسمت آرایش است و اگر به صورت کامل و آگاهانه انجام پذیرد، شما نصف کار را انجام داده­ اید.
برای رنگ رژ، رژگونه، سایه از رنگ های روشن استفاده کنید که کمی حالت براق داشته باشند. در این بین، شما باید یکی را به عنوان رنگ گرم انتخاب کنید. همه به جز یک مورد، لایت هستند.
هر چه طبعی تر، زیباتر. به این منظور، شما نباید با استفاده از لوازم میکاپ اندازه یا شکل ابرو، لب و… را تغییر دهید. آرایش ملایم در کنار اندازه و شکل طبیعی چهره­ ی شما زیبا خواهد کرد. شما باید با توجه به رنگ چهره خود، شروع به انتخاب رنگ پایه کنید. رنگ فونداسیون کاملا مناسب با رنگ پوستتان باشد و کمی هم تکنیک استروبینگ را به کار ببرید.

برای پوست روشن و سفید بهتر است از یک خط چشم بلند و ابروی ساده ­ایی که کمی رنگ گرفته، در کنار سایه چشم برنزی و رژ لب صورتی استفاده کنید. و برای پوست های سبزه و تیره، یک رنگ صورتی روشن برای رژ لب مناسب است و در نهایت هم باید به آرایش فوق­ العاده چشم (سایه قهوه ای – برنزی) با مژه های بولد اشاره کرد.

رنگ­های مناسب برای یک آرایش بهاری:

چشم­ها

شما می توانید از خط چشم ­های رنگی همراه با خط چشم­ های مشکی و قهوه­ای استفاده کنید. با این کار تاثیر رنگ مشکی روی شفافیت و درخشندگی چشم خود را از بین نرده اید و حتی به آن نیز اضافه می­ کنید. یکی از رنگ‌های پیشنهادی ما برای خط چشم، رنگ سبز نعنایی محصول استیلا است. این محصول واقعا عالی است.

برای سایه چشم، بهترین روش این است که سایه با رنگ چشم­تان هم­خونی و هماهنگی داشته باشد. چشم های قهوه­ای اصولا با تمام رنگ­ها هماهنگ می شوند ولی رنگ سبز و آبی ملایم هم ترکیب جالبی خواهد بود. با چشم‌های آبی، سایه‌ای به رنگ هلویی و با چشم‌های سبز، رنگ بنفش یا صورتی بسیار زیبا می‌شود.  یک نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که مواظب باشید از رنگ­هایی که همرنگ یا نزدیک به پوستان است، دوری کنید. به عنوان مثال، اگر رنگ پوستتان تناژ زرد دارد، باید از سایه ­های سبز و زرد دوری کنید.  برای نتیجه بهتر برای سایه چشم توصیه میشود که از سایه کرمی به جای کرم پودر استفاده کنید.

آرایش ملایم برای نوروز 98
آرایش ملایم برای نوروز 98

گونه ها

برای اینکه خیلی رنگ و رو پریده به نظر نرسید، استفاده از رژگونه­های کرمی روشن را که درخشش خاصی به چهره ی شما میدهند را پیشنهاد می­کنیم. برای استفاده از این­ها، شما می­توانید از قلموهای بزرگ، اسفنج، یا حتی از انگشت­های دستتان نیز می توانید استفاده کنید. مهم این است که شما آن را به خوبی روی گونه­ های خود بماید. و برای رنگ­ها ی آن، می­توانید از رنگ­های صورتی روشن و هلویی نیز استفاده کنید.

لب ها

برای لب­ها همانند گونه­ ها، می­توان از رنگ صورتی یا هلویی استفاده کنید. بسته به نوع سلیقه­ ی خود، می­توانید از نوع مات یا آنهایی که کمی چرب­تر هستند را استفاده کنید. شما می­توانید از محصولات نارس، رولون، شنل، و NYX نیز استفاده کنید.

نکات آرایشی :

  • برای شروع، ابتدا شما باید صورتتان را بشویید و خشک کنید و سپس کمی نرم­ کننده بزنید تا صورتتان نرم و تمیز بشود.
  • برای آرایش­های روزانه به خصوص درایام عید، بهتر است که از ضدآفتاب رنگی استفاده کنید. این ها نتها ضرری برای پوست ندارند بلکه از پوستتان نیز محافظت خواهد کرد.
  • برای مخفی کردن معایب صوت از جمله لک، خال، جای زخم، سیاهی دور چشم و چین و چروک باید از کانسیلر استفاده کنید، کانسیلر پوست صورت تان را بدون هیچ عیب و نقصی نشان می­دهد.
  • برای آرایش ملایم ایام عید، باید از رژگونه­هایی به رنگ­های مانند کالباسی، گلبهی، مسی و هلویی استفاده کنید.
  • برای آرایش چشمیک خط چشم نازک بالای چشم تان بکشید و حسابی مژه­ها را ریمل بزنید. بهتر است سراغ سایه چشم، برای آرایش ملایم و روزانه نروید.
  • از رژلب­های مات به رنگ­های کالباسی استفاده کنید، اگر دوست دارید لب­هایتان کمی بزرگتر و برجسته تر به نظر برسند؛ باید ابتدا خط لب بزنید، آن هم روی خط بیرونی لب ها.
  • به یاد داشته باشید که هیچگاه از آرایش­های سنگین استفاده نکنید( به خصوص خانم­ها و دختران جوان).

روش­های درست پاک کردن آرایش صورت:

بعد از هر آرایشی شما نیاز به پاک کننده آرایش آن دارید. شما باید به این نکته توجه کنید که قبل از شستشوی صورت، ابتدا شما باید آرایش را از روی صورتتان پاک کنید آن هم با چیزی مثل شیرپاکن­ها. آن­ها را روی پنبه ریخته و با ملایمت آرایش را از صورت خود پاک کنید.
و برای شستشوی صورت هیچگاه از صابون استفاده نکنید زیرا که پوست را خشک و آن را پر از چین و چروک می­کند. شما باید از پن­های مناسب با پوست خود استفاده کنید یا حتی می­توانید ازشامپوی بچه نیز استفاده کنید.
و نکته دیگر، هیچ گاه با آرایش موجود بر روی صورتتان نخوابید به خصوص شب­ها. زیرا که شب­ها روزنه­ های پوست باز است و نیاز به هوا رسانی دارد.