آموزش آرایش چشم اسموکی

مدت زمان مطالعه : 8 تا 12 دقیقه
آموزش آرایش چشم اسموکی
۲۲ بهمن ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

در دنیای آرایش اسموکی باید به فرم چشم‌ها نیز توجه کرد، در جایی که هدف زیبایی بیشتر می‌باشد توجه نکردن به مدل چشم کار عاقلانه‌ای نیست و نمی‌توانید هر طور که مایل هستید آرایش را انجام دهید.

در ادامه برای انواع مدل چشم این نوع آرایش را توضیح می‌دهیم تا چشمانی درشت و زیبا داشته باشید. برای آرایش اسموکی شما می‌توانید از هر رنگی که مایل هستید استفاده کنید، با این وجود شما حداقل باید از سه تناژ رنگ نیاز دارید.

آموزش آرایش چشم اسموکی و مدل های مختلف آن

در رابطه با آرایش اسموکی کلاسیک معروف از رنگ‌های سایه سیاه و خاکستری به همراه یکی از رنگ‌های برنز و یا قهوه‌ای استفاده می‌شود که جلوه خیره‌کننده به چشم می‌دهد. حال می خواهیم بدانیم کدام رنگ های آرایش برای رنگ های متفاوت چشم مناسب می باشد؛

برای چشمان سبز آرایش اسموکی خاکستری و بنفش تیره جلوه جذاب و فریبنده می‌دهد، برای چشمان آبی نیز آرایش اسموکی طلایی و مسی فوق‌العاده می‌باشد و برای چشمان قهوه‌ای نیز آرایش اسموکی با رنگ‌های سورمه‌ای و خاکستری بسیار دل‌نشین می‌باشد.

برای این نوع آرایش همان‌طور که اشاره شد شما نیاز به انتخاب سه تناژ رنگ دارید یکرنگ روشن، یکرنگ متوسط برای زمینه و یکرنگ تیره اسموکی، همچنین از استفاده از رنگ‌های براق خودداری کنید و برای پوست‌هایی با رنگ‌های روشن نباید از سایه خیلی تیره استفاده کنید چون به جای زیبایی تأثیر عکس می‌گذارد و باعث حواس‌پرتی مخاطب می‌شود.حال می خواهیم به بررسی انواع مدل چشم ها و آرایش اسموکی مربوطه بپردازیم.

رابطه فرم چشم با آرایش اسموکی

به طور کلی چند نوع فرم چشم متفاوت  داریم:

 • چشم‌های نزدیک به هم

در این نوع چشم‌ها هدف از آرایش اسموکی با فاصله نشان دادن چشم‌هاست. در این مدل سایه روشن را در قسمت داخلی پلک و سایه تیره را در قسمت خارجی پلک می‌زنیم و کمی پخش می‌کنیم، همچنین در بین ان دو یک سایه متوسط می‌زنیم.

آموزش آرایش چشم اسموکی

آموزش آرایش چشم اسموکی

 • چشم‌های با فاصله

در این مورد بر عکس مورد قبلی هدف نزدیک نشان دادن چشم‌ها می‌باشد. به وسیله سایه روشن یک های لایت ایجاد کرده و سای با رنگ متوسط را در خارج پلک می‌زنیم و در گوشه پایین چشم سایه تیره را پخش می‌کنیم.

آموزش آرایش چشم اسموکی

آموزش آرایش چشم اسموکی

 

 • چشم‌های مونولید

چشم‌های مونولید چشم‌هایی هستند که فاصله بین چشم‌ها صاف است ولی برای این چشم ا هم می‌توان آرایش اسموکی کرد. به این گونه که تیره‌ترین سایه را در خط مژه زده و رنگ متوسط را روی پلک زده و پخش کند و در بالای پلک را رنگ روشن می‌زنیم و به سمت بالا پخش می‌کنیم.

آموزش آرایش چشم اسموکی

آموزش آرایش چشم اسموکی

 • چشم های پفی

در این نوع چشم ها نباید بر روی پلک ها از سایه تیره استفاده کرد زیرا چشم را سنگین نشان می دهد. در عوض باید از رنگ های متوسط استفاده کرد.از قسمت خارجی پلک تا قسمت پف چشم شروع به کشیدن سایه می کنیم سپس با همان رنگ قسمت خط مژه را نیز سایه می زنیم. سپس در بالای ان را سایه میزنیم تاعمق بیشتری را آرایش اسموکی در بر بگیرد.سپس در گوشه پایین چشم را هایلاتر بزنید تا فاصله چشم ها بیشتر شود.

آموزش آرایش چشم اسموکی

آموزش آرایش چشم اسموکی

 • چشم های برجسته

یکی از مناسب ترین فرم چشم ها برای  آرایش اسموکی همین فرم چشم های برجسته به دلیل فضای زیلد بر روی پلک ها می باشد. روی تمام سطح چشم باید سایه تیره زد، روی تمام گونه هایلایتر بزنید و  روی پلک یک سایه طبیعی تر بزنید و یک خط چشم پهن بکشید.در گوشه خارجی چشم سایه متوسط بزنید و در قسمت وسط پلک سایه تیره بزنید و پخش کنید.

آموزش آرایش چشم اسموکی

آموزش آرایش چشم اسموکی

 

 • چشم‌های گوشه پایین

در این نوع آرایش باید قسمت خارجی چشم را بالاتر نشان دهیم. قسمت گوشه داخلی چشم و گونه‌ها هایلایتر روشن بزنید، سپس از وسط پلک تا قسمت خارجی پلک سایه متوسط می‌زنیم سپس یکرنگ تیره‌تر در قسمت بیرونی چشم می‌زنیم و پخش می‌کنیم.

آموزش آرایش چشم اسموکی

آموزش آرایش چشم اسموکی

 • چشم‌های گوشه بالا

این نوع از چشم‌ها هم مانند چشم برجسته یکی از ایده آل ترین چشم‌ها برای آرایش اسموکی می‌باشد. برعکس مورد قبلی باید سعی در بالا نشان دادن قسمت گوشه پایین چشم داشت.

چشم را به دو قسمت تقسیم می‌کنیم در قسمت خارجی چشم سایه تیره و در قسمت داخلی سایه متوسط‌ تر می‌زنیم سپس با هم مخلوط می‌کنیم و در قسمت خارجی بالا پایین چشم خط چشم کشیده تا حالت بادامی چشم کاملاً مشخص باشد.

 

آموزش آرایش چشم اسموکی

آموزش آرایش چشم اسموکی

مدل آرایش چشم اسموکی

آرایش اسموکی مدل های مختلف و جذابی دارد که در ادامه به ان اشاره می کنیم.

 • آرایش دودی و غلیظ: این مدل برای چشم‌هایی که خیلی گود هستند و فاصله چشم و ابرو زیاد است، بسیار مناسب می‌باشد.
 • آرایش دودی و کرمی: این نوع آرایش برای چشم های سبز و همین طور ست مو و ابرو کرمی مناسب می باشد.
 • آرایش چشم با سایه صورتی و سرخ :  این نوع آرایش را می توان با یک لباس سرخ ست کرد، همچنین استفاده از اکلیل بر روی این آرایش جلوه فوق العاده ای به چشم می دهد.
 • آرایش چشم ساده با سایه دودی : در این نوع آرایش چشم کوچکتر از سایز واقعی ان به چشم می اید، برای جلوگیری از این اتفاق می توانید از مداد سفید برای خط پایین چشم استفاده کنید.
 • آرایش چشم ساده با سایه دودی و سبز : یک آرایش روتین و معمولی برای استفاده روزانه و مهمانی های دوستانه مناسب می باشد.
 • آرایش چشم ارغوانی: این مدل آرایش برای افراد با پوست روشن بسیار مناسب می باشد، می توانید برای مهمانی های شبانه از این نوع آرایش استفاده کنید.
 • سایه چشم سبز: یک آرایش با رنگ های روشن و شاد خط چشم سفید باعث بزرگتر دیده شدن چشم می شود.
 • سایه چشم طلایی و قهوه ای: همانطور که می دانید طلایی و قهوه ای مکمل یکدیگر می باشند و استفاده از این نوع رنگ جذابیت زیادی به چشم شما می دهد.

 

میکاپ چشم اسموکی مشکی

 با کمک قلم پخش سایه شروع کنید به زدن سایه از قسمت خارجی چشم ها و سایه مشکی را به صورت گوشه دار روی چشم هایتان بزنید توجه داشته باشید که هر چقدر به سمت داخل چشم نزدیک می شوید سایه چشم ها باید کمرنگ و محوتر شوند. در ادامه خط چشمی پهن بکشید و سپس خط چشم را درون سایه محو کنید. و در انتها به مژه هایتان ریمل بزنید.

میکاپ چشم اسموکی طلایی

 یکی ازمدل های پر طرفدار آرایش چشم همین مدل اسموکی طلایی می باشد. ابتدا سایه طلایی کرمی را بر روی چشم پخش کرده سپس برای عمق بخشیدن به سایه چشم هایتان و اسموکی کردن آن، سایه چشم قهوه ای تیره را به قسمت داخلی چشم ها بزنید و سایه را به سمت داخل محو کنید. در انتها برای پلک پایینی چشم خط چشم می کشید و می توانید از مژه مصنوعی نیز استفاده کنید.

میکاپ چشم اسموکی بنفش

 همه قسمت های پلک را سایه یاسی زده و قسمت خارجی پلک را سایه مشکی بزنید. بین سایه یاسی و سایه مشکی سایه بنفش تیره بزنید سپس سه رنگ را در هم محو کنید. سطح بالای این سایه ها را سایه هلویی بزنید و در انتها برای پلک پایین و بالا یک خط چشم بکشید که بای بالایی کمی پهن تر باشد.

آموزش آرایش چشم اسموکی

آموزش آرایش چشم اسموکی

اسموکی چه رنگی است

مدل آرایش اسموکی یا دودی معمولا به رنگ های دودی، نقره ای و سفید انجام می شود ولی می توان رنگ هایی به سلیقه خود انتخاب کرد و از نظر طیف رنگ محدودیتی وجود ندارد و باید با توجه به تناسب با مدل چشم رنگ مناسب را انتخاب کرد.

 میکاپ اسموکی چیست ؟

در میکاپ اسموکی تمرکز بر روی آرایش چشم ها می باشد. بنابر این با سایه ها ابتدا با مدل اسموکی چشم ها را آرایش کرده ودر انتها با ملایم ترین رنگ ها به میکاپ گونه و لب ها می پردازیم.در این نوع میکاپ علاوه بر توجه به چشم باید توجه ویژه ای به زیر سازی و لطافت پوست داشت.

در انتها می توان اینجوری برداشت کرد که در میکاپ اسموکی  آرایش عمیق بر روی چشم ها انجام شده و باقی بخش های صورت حالت مات و محوی به خود می گیرد.

 روش آرایش مو ها در میکاپ اسموکی

در میکاپ اسموکی علاوه بر رعایت اصول و مقررات کلاسیک آرایشی، توجهی ویژه به آراستگی موها نیز داشته باشید. این میکاپ می تواند با هر رنگ مویی از تیره ترین رنگ ها تا روشن ترین رنگ ها هماهنگ گردد و زیبایی مخصوصی به چهره افراد دهد، اما آرایش مو ها باید کامل و زیبا انجام گردد.

براشینگ ساده و یا انواع بافت مومانند بافت مو به روش تل بیشترین از محبوب ترین مدل ها برای طرفداراناین میکاپ می باشند. اما اگر به هر دلیلی نیاز به استفاده از تکنیک شینیون مو دارید بهتر است از روش های فشن برای آرایش مو های خود بهره مند گردید و یا به فکر بابلیس مو باشید.

نظرات کاربران