آموزش چسباندن مژه مصنوعی

مدت زمان مطالعه : 3 تا 5 دقیقه
آموزش چسباندن مژه مصنوعی
۹ بهمن ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

یکی از علاقه مندی های بانوان در امر آرایش صورت داشتن مژه هایی پر پشت می باشد تا زیبایی آنها را دوچندان نماید. برخی از بانوان به طور طبیعی از مژه های پر پشتی بهره مند هستند که با کمی آرایش به زیبایی آن می افزایند، برخی دیگر که از مژه های معمولی برخوردار می باشند و سعی می کنند تا با ترفند های آرایشی مژه ها را پر پشت تر نشان دهند. در این بین هستند افرادی که از کم پشت بودن مژه های خود رنج میبرند بهترین پیشنهاد به این دست از افراد استفاده از مژه مصنوعی می باشد.

آموزش مرحله به مرحله چسباندن مژه مصنوعی

در صورتی که شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که برای جبران کم پشتی مژه های خود به دنبال استفاده از مژه مصنوعی هستید به شما پیشنهاد میکنیم که تا انتها با ما همراه باشید تا آموزش چسباندن مژه مصنوعی را برای شما خوبان شرح دهیم بتوانید به خوبی از آنها استفاده نمایید.

ابزار مورد نیاز: مژه مصنوعی، چسب مژه ، موچین

ابزار اختیاری: خط چشم مایع یا سایه چشم تیره، قلموی کوچک آرایشی

برای اینکه بتوانید از مژه مصنوعی استفاده نمایید می بایست ابتدا آرایش چشم های خود را به صورت کامل انجام دهید سپس نسبت به چسباندن مژه مصنوعی اقدام نمایید از این رو بهترین اقدام آن است که نسبت به سایه چشم و خط چشم زدن اقدام نمایید. از جمله دلایلی که توصیه میشود از مژه مصنوعی در آخرین مرحله استفاده نمایید این است که شما مایلید تا مژه مصنوعیتان در تمیز و مشکی دیده شود و مایل نیستید که آنرا با سایه و کرم پودر و … رنگی نمایید.

مراحل آموزش چسباندن مژه مصنوعی

  • در مرحله اول لازم است تا مژه مصنوعی ها را از جعه مخصوص خود خارج نمایید، برای این کار می توانید از موچین یا انگشتانتان استفاده نمایید، می بایست دقت لازمه را به خرج دهید تا فشار ناگهانی و یا زیادی به مژه مصنوعی وارد نکنید زیرا باعث شکستگی مژه ها خواهید شد.
  • در مرحله بعد لازم است تا با استفاده از انگشت اشاره و یا شست خود دوسر مژه مصنوعی را به پایین متمایل کنید و همچنین به آرامی آنها را به اندازه یک سانتی متر با دست بالا و پایین ببرید. این کار شما باعث میشود تا مژه ها کشیده تر به نظر رسیده و از سفت بودن بیش از اندازه آنها نیز جلوگیری میشود.
  • در مرحله سوم می بایست با قرار دادن مژه بر روی پلک های خود آنها متناسب با میزان پلک خود اندازه نمایید، در صورتی که مژه ها از پلک های شما بزرگتر هستند لازم است تا با یک قیچی تیز نسبت به قیچی نمودن بخش اضافی مژه مصنوعی اقدام نمایید. توجه داشته باشید که اضافه مژه مصنوعی را از بخش خارجی آن در نظر بگیرید.
  • کمی از چسب مژه ها را بر روی سطح تمیزی بریزید و از ریختن چسب ها بر روی مژه مصنوعی به صورت مستقیم خودداری نمایید. با توجه به اینکه ممکن است از تیوب چسب بیش از اندازه خارج شود ممکن است باعث خرابی مژه مصنوعی شما شود. با استفاده از خلال دندان یا بخشی از موچین می توانید مقداری از چسب مژه را بر روی بخش مربوطه مژه مصنوعی بمالید.
  • لایه نازکی از چسب را بر روی سراسر خط مژه مصنوعی قرار دهید توجه داشته باشید که در بخش ابتدایی و انتهایی مژه چسب بیشتری بزنید زیرا این نقاط بیشتر از سایر نواحی چسبشان وا رفته و باز میشوند.
  • با نگاه کردن به آینه خط مژه چشم های خود را یافته و مژه مصنوعی را بر روی آن قرار دهید. با توجه به اینکه نگاه کردن مستقیم به آینه در این حالت و چسباندن مژه مصنوعی بر روی آن کمی دشوار است میتوانید سر خود را کمی به عقب برده تا بتوانید به راحتی نسبت به تعیین خط مژه و نصب مژه مصنوعی بر روی آن اقدام نمایید.
  • پس از آنکه از تراز شدن خط مژه مصنوعی با خط مژه های طبیعی خود مطمئن شدید به کمک موچین ابتدای مژه مصنوعی را گرفته و به پلک خود فشار دهید. توجه داشته باشید که ابتدای مژه مصنوعی حتما بر روی پلک باشد و در نزدیکی حفره اشک قرار نداشته باشد. پس از اطمینان از صحت چسبدن ابتدای مژه مصنوعی بر روی پلک تمام طول مژه مصنوعی را به پلک فشار دهید تا از چسبیدن تمام آن اطمینان حاصل نمایید.
  • در انتها لازم است تا برای مدت زمان یک الی دو دقیقه صبر کنید تا چسب مژه شما به خوبی خشک شود و در مرحله پایانی از خط چشم مایع و یا مداد و.. نیز به جهت تطابق بیشتر خط مژه مصنوعی با خط مژه طبیعی استفاده نمایید، همچنین میتوانید برای زیبایی بیشتر از ریمل برای پر رنگ تر کردن مژه ها و فرم دهی به آنها نیز استفاده نمایید.

آموزش تصویری چسباندن مژه مصنوعی

آموزش چسباندن مژه مصنوعی

آموزش چسباندن مژه مصنوعی

آموزش چسباندن مژه مصنوعی

آموزش چسباندن مژه مصنوعی

آموزش چسباندن مژه مصنوعی

نظرات کاربران