انواع رژ لب

مدت زمان مطالعه : 3 تا 5 دقیقه
انواع رژ لب
۱۵ دی ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

رژ لب ها از پرکاربرد ترین لوازم آرایشی خانم ها هستند که در زیبایی و داشتن آرایشی مناسب نقشی اساسی دارند. رژ لب ها در کل به دو دسته ی رژ لب های مایع و رژ لب های جامد تقسیم میشوند که باید بر طبق نیاز، علاقه، شکل و حالات لب ها انتخاب شوند. در این مقاله قصد داریم انواع رژ لب ها را به طور کامل معرفی کرده و به مقایسه ی هر یک از آن ها بپردازیم. اگر به یک راهنمای کامل برای خرید رژ لب مورد نیاز خود احتیاج دارید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

انواع رژ لب – ویژگی های رژلب های مختلف

رژ لب مایع

رژ لب مایع تقریبا به تازگی ( حدودا دو دهه ) به بازار لوازم آرایشی معرفی شده و به سرعت هم طرافداران زیادی پیدا کرده است. رژ لب مایع که مقدار زیادی رنگدانه دارد، به خاطر ویژگی های خاصش ممکن است انتخاب اول برخی از خانم ها باشد. ماندگاری رژ لب مایع عموما بالاتر است و برای مهمانی ها یک گزینه ایده آل محسوب می شود.

انواع رژ لب

انواع رژ لب

رژ لب های مایع عموما برای کسانی که لب هایی نازک دارند، زیبا تر هستند و غالبا به صورت مات، براق و شفاف به فروش میرسند. ویژگی هایی که رژ لب مایع ارائه میدهد منحصر به فرد بوده و در انواع دیگر رژ ها یافت نمی شود. برای مثال این ویژگی ها شامل چنین مواردی است:

  • رژ لب های مایع روی لب خشک می شوند و هنگام صرف نوشیدنی ها جای رژ لب روی فنجان باقی نمیماند.
  • اگر لباس یا موهای شما به طور اتفاقی با لب هایتان برخورد کند رژ لب شما پخش نمی شود.
  • همچنین دیگر نیاز نیست نگران چسبیدن رژ لب به دندان هایتان باشید.

اما برخی از رژ لب های مایع پوست لب شما را خشک میکنند و برای کسانی که لب هایشان پوسته پوسته میشود، ظاهر جالبی ایجاد نخواهند کرد. البته میتوان با خرید رژ لب های با کیفیت  از چنین مشکلاتی در امان ماند.

لاک لب

نوع دیگری از رژ لب ها که به صورت مایع فروخته می شوند لاک لب ها هستند که ظاهری درخشان و غلظتی بالا دارند. ماندگاری آن ها متوسط است اما به خاطر دارا بودن رنگدانه های بسیار، برای فصول پاییز و زمستان گزینه خوبی هستند.

برق لب چه کاربردی دارد؟

اما برق لب ها… برق لب ها را که عموما جزئی از دسته رژ لب های مایع می دانند، گاهی میتوانند به صورت رژ لب جامد هم به فروش برسند. برق لب ها معمولا رنگدانه های کمی دارند و بیشتر برای استفاده ی روزمره در فصول بهار و تابستان توصیه می شوند. طرفداران برق لب ها بیشتر خانم های نوجوان و جوان هستند. اما به طور کلی میتوان برای براق تر کردن انواع دیگر رژ لب ها، از برق لب استفاده کرد.

رژ لب جامد

رژ لب های جامد رژی کلاسیک و دوست داشتنی برای خانم هاست. رنگ ها و انواع رژ لب جامد نسبت به رژ های مایع تنوع بیشتری دارد و حتی پس از معرفی رژ لب مایع همچنان هواداران بسیاری دارد. رژ لب های جامد به دو شکل به فروش می رسند:

رژ لب مدادی

رژ لب های مدادی به نسبت بقیه ی انواع رژ لب های جامد از ماندگاری بیشتری برخوردارند. استفاده از رژ لب مدادی کمی وقت گیر تر است اما استفاده از آن باعث می شود که آرایش لب شما تمیز تر و منظم تر دربیاید. رژ لب های مدادی تنوع رنگ بالایی دارند و برای هر موقعیتی مناسب هستند.

انواع رژ لب

انواع رژ لب

رژ لب جامد پیچی

از گسترده ترین، متداول ترین و پرطرفدار ترین گروه رژ لب، رژ لب های پیچی هستند. پوشش دهی خوبی دارد اما ماندگاری آن ها از بقیه انواع رژ لب ها پایین تر است. پس از چند ساعت و یا خوردن مواد غذایی به راحتی پاک می شوند. همیشه لازم است رژ لبتان را در کیف داشته باشید، چون به زودی مجبور می شوید آن را تجدید کنید. با این حال طیف رنگی گسترده تری نسبت به رژ لب های مایع دارند و به شما ظاهری خانمانه تر و بزرگ سالانه تری میدهند. این رژ لب ها شامل انواع اکلیلی، مات، کرمی و براق هستند که بسته به نیاز خود میتوانید از بین آن ها انتخاب کنید.

جمع بندی

رژ لب های مایع و جامد هر کدام کاربرد ها و مزیت های خودشان را دارند. با رژ لب های جامد میتوانید ظاهری مجلسی تر داشته باشید و البته طیف گسترده تری از رنگ ها را برای خرید پیدا خواهید کرد. اما اگر طرفدار درخشندگی بیشتر و ماندگاری بالا هستید، رژ لب های مایع برای شما بهترین گزینه هستند. در هنگام خرید رژ لب ها به موارد بهداشتی، اصل بودن رژ لب و مرغوب بودن آن ها توجه کنید.

نظرات کاربران