برای داشتن یک آرایش جذاب و ساده چه لوازمی باید بخرم؟

مدت زمان مطالعه : 5 تا 8 دقیقه
برای داشتن یک آرایش جذاب و ساده چه لوازمی باید بخرم؟
۱۷ آذر ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

خانمی می گفت ” تا زمانی که از همسرم جدا نشده بودم آرایش نمی کردم، اما اکنون معتقدم که این کار اشتباهی بیش نیست. از آنجا که احساس نمی کردم ممکن است مورد توجه قرار بگیرم، هیچ گاه احساس خوشایندی نسبت به خود نداشتم. تصویری را که در مقابلم می دیدم چهره ای زرد و نحیف، با چشمانی گود افتاده بود. در حالی که استفاده از مقدار کمی کرم پودر، رژ گونه و خط چشم جلوه ی خاصی به چهره می بخشد.

آرایش گذشته از این که احساس خوشایندی به شما می بخشد، به عنوان محافظی در برابر عناصر مختلف نیز عمل می کند. در واقع آرایش کردن هم به شما احساس فریبنده بودن می بخشد و هم پوستتان را از گزند نور خورشید، باد و آلودگی نیز محافظت می نماید. اما نکته اینجاست که با این تنوع مارک های لوازم آرایش موجود در بازار و قیمت های بسیار متفاوت چگونه می توان تصمیم گرفت؟

نحوه ی آرایش کردن باید به چه صورت باشد؟ -برای داشتن یک آرایش جذاب و ساده چه لوازمی باید بخرم؟

بورلی جانسون، مدل معروف می گوید: آرایشی که من ترجیح می دهم، آرایش پایه ای روز است که اغلب دست کم گرفته می شود. البته چنین آرایشی چهره را تغییر نمی دهد، اما زیبایی های چهره را برجسته تر و عیوب را به حداقل می رساند.

برای داشتن یک آرایش جذاب و ساده چه لوازمی باید بخرم؟

برای داشتن یک آرایش جذاب و ساده چه لوازمی باید بخرم؟

به علاوه آرایش زیاد شما را مسن تر نشان می دهد. در واقع این روزها مردم به عقیده (هر چه کمتر نتیجه بیشتر) گرایش زیادی پیدا کرده اند. قبل اینکه لوازم آرایشی مورد نیاز برای آرایش پایه را معرفی کنیم نکاتی را جهت آرایش کردن صحیح بیان می کنیم.

راهنمایی هایی برای شروع آرایش کردن صحیح

 1. آرایش می بایست دقیق و تمیز (درخشان) باشد.
 2. آرایش روز می بایست کاملا طبیعی بنماید، طوری که گویی با آن متولد شده اید. در ابتدا کمی آرایش کنید، بعد در صورت تمایل می توانید آن را غلیظ تر نمایید.
 3. زنان رنگین پوست باید از سایه های پر رنگ تر و غلیظ تر استفاده کنند تا با رنگ چهره آنها هماهنگی مطلوبی داشته باشد.
 4. ابروان خوش فرم و خوب اصلاح شده، شخصیت و جلوه ی خاصی به چهره می بخشد.
 5. قبل از استفاده از کرم پودر، برای پوشاندن لک ها و جوش های صورت از کانسیلر خوب استفاده نمایید. برای یکنواخت کردن رنگ لکه ها با رنگ کل چهره کانسیلر را آرام به قسمت های تیره و تغییر رنگ یافته بمالید.
 6. وسایل لازم مانند برس های مختلف، کرم پودر خوب، اسفنج، مدادهای مختلف و … را از یک فروشگاه لوازم آرایشی اینترنتی معتبر تهیه کنید.

لوازم آرایشی مورد نیاز برای یک آرایش سبک

 1. کانسیلر

چه به صورت پودر یا مایع، بهترین روش برای پوشاندن لک ها و جوش های صورت است. شما می توانید کرم پوشاننده یا کانسیلر را در ابتدا و در زیر کرم پودر برای حداقل نشان دادن اثر لکه های تیره و روشن و جوش ها و حلقه تیره زیر چشم به صورت خود بمالید.  قیمت کانسیلر معمولا مناسب است و ارزش خریدنش را دارد.

برای داشتن یک آرایش جذاب و ساده چه لوازمی باید بخرم؟

برای داشتن یک آرایش جذاب و ساده چه لوازمی باید بخرم؟

 1. کرم پودر

از آنجا که معمولا نمونه های کوچک برای آژمایش کردن کرم های پوشاننده موجود نیست، شما ممکن است برای یافتن رنگ مناسب پوستتان دچار مشکل شوید. چنانچه نمونه رنگ های کرم پودر موجود باشد شما می توانید کمی از آن را به خط فکتان بمالید و ببینید که رنگ آن با پوستتان متناسب است یا نه.

شما باید کرم پودری را انتخاب کنید که با رنگ صورتتان هماهنگ باشد و یا روشن تر از رنگ پوستتان باشد. چنانچه تردید دارید حتما کرم پودری را که از رنگ طبیعی پوستتان روشن تر است انتخاب نمایید. هرگز برای برنره کردن چهره تان از کرم پودر استفاده نکنید.

 1. رژ لب
برای داشتن یک آرایش جذاب و ساده چه لوازمی باید بخرم؟

برای داشتن یک آرایش جذاب و ساده چه لوازمی باید بخرم؟

قیمت های رژ لب متفاوت می باشد. رژلبی با قیمت متوسط خریداری کنید. قبل از خرید رژ لب به رنگ پوستتان توجه نمایید. رنگ های مرجانی و برنزی که دارای ته رنگ قهوه ای هستند، برای پوست های سبزه مناسبند. رنگ های با ته زمینه آّی مانند صورتی و سرخابی دارای سایه و انعکاسی هستند که برای آرایش روز بسیار مناسب اند، در حالی که رنگ های قرمز، دارچینی و بنفش رنگ هایی مناسب برای آرایش شب هستند. چنانچه شما رنگ نامتناسبی خریده اید، چاره کار آسان است، بار دیگر که برای خرید می روید، جبران خواهید کرد.

 • رژ لب های مات و غیر براق، بر روی لب های شما پایدارترند.
 • رژ لب های کرم مانند از تنوع رنگ های وسیع تری برخوردارند و دوام بیشتری بر روی لب هایتان دارند.
 • رژ لب های براق که حاوی مرطوب کننده و معمولا کم رنگ هستند به سرعت پاک می شوند.

 

 1. پودر یا پنکک

استفاده از پودر چندان ضروری نیست و بستگی به تمایل شما دارد. استفاده از کانسیلر و کرم پودر برای بسیاری از زنان کافی است. اما برای زیبایی بیشتر یک پودر روشن کننده را امتحان کنید. خصوصا اگر پوستتان چرب است. پودر چربی پوست شما را جذب کرده و از ریختن کرم پودر از روی صورتتان جلوگیری می نماید. پودرها معمولا به رنگ های روشن، متوسط، یا تیره هستند. بنابراین رنگی را که بیش از بقیه به رنگ کرم پودر و زمینه پوستتان نزدیک است انتخاب نمایید.

 1. رژگونه

حتی بسیاری از افرادی که در نقاط آفتابی زندگی می کنند، برای برجسته و گلگون کردن گونه ها در طول روزهای سال، از رژگونه استفاده می کنند. خانم هایی که پوستشان روشن است، رژ گونه صورتی مایل به زرد( رنگ زرد آلو) برایشان مناسب است. اگر پوستتان زرد، سبز و یا دارای ته زمینه زرد است، رنگ های دارچینی یا آجری را امتحان نمایید. خانم هایی که پوست بسیار تیره دارند، با رنگ قرمز مایل به قهوه ای و قرمز تیره بسیار زیبا می شوند.

برای داشتن یک آرایش جذاب و ساده چه لوازمی باید بخرم؟

برای داشتن یک آرایش جذاب و ساده چه لوازمی باید بخرم؟

جهت گرفتن نتیجه ی بهتر، برس کوچک داخل رژ گونه را کنار گذاشته و یک برس بزرگ و نرم تهیه کنید، زیرا چنین برس هایی سبب می شوند که رژ گونه به طور یکنواخت بر روی پوست شما پخش شود و سایه ای زیبا و طبیعی به جا بگذارد.

 1. چشم ها

جهت آرایش چشم ها به یک ریمل نیاز دارید. اگر بلوند هستید از ریمل قهوه ای پر رنگ و اگر پوست و مویی تیره دارید از ریمل مشکی و یا زغالی استفاده کنید.

 1. اسفنج ها

اسفنج ها برای استفاده از کرم پودر، رژ گونه های کرمی(مایع) و پودر بسیار مناسب اند. آنها در بسته بندی های مخصوص عرضه می شوند و جهت جلوگیری از نفوذ باکتری ها به داخل آنها می بایست هر روز کاملا شسته شوند.

 1. جای لوازم آرایش

سعی کنید یک جعبه یا چیزی مانند آن برای لوازم آرایش خود تهیه کنید، تا جای هر یک از لوازم را بدانید. در ضمن مطمئن شوید که نور کافی برای انجام آرایش را در اختیار دارید. چنانچه لازم است لامپ های اضافی در دو طرف آیینه میز آرایشتان قرار دهید تا به خوبی بتوانید آنچه را انجام داده اید، مشاهده نمایید.

سخن آخر

برای زیبا کردن چهره ی خود وقت کافی اختصاص دهید. اگر وقتتان بسیار کم است و بین شستن ظرف های صبحانه و آرایش صورتتان یکی را باید انتخاب کنید، بگذارید ظرف ها در انتظار بمانند. بخاطر اینکه چهره ای خسته اید بهانه نیاورید. شما با یک آرایش مداوم تنها در مدت چند دقیقه می توانید برای رفتن به هر جایی آماده شوید. در این مقاله تکنیک هایی برای آرایش کردن صحیح و ساده و همین طور لوازم آرایشی که برای این سبک آرایش کردن نیاز دارید را توضیح دادیم. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

نظرات کاربران