برای پوست صورت چی خوبه؟

مدت زمان مطالعه : 6 تا 8 دقیقه
برای پوست صورت چی خوبه؟
۶ فروردین ۱۳۹۸
سلامت و زیبایی،

یکی از مهمترین موضوع هایی که خانم ها و آقایان به آن توجه ویژه دارند داشتن پوستی سالم و شاداب است که در این راستا باید به سه عامل اساسی تمیزی، تقویت و تغذیه درست و صحیح توجه داشته باشند. در این مقاله ۶ روش جالب و مفید برای زیبایی پوست صورت را به شما معرفی می کنیم. برای خرید محصولات پوست اورجینال با قیمت مناسب کلیک کنید.

برای پوست صورت چی خوبه؟

جوانه گندم:

یکی از موادی است که برای پوست بسیار مناسب است و مواد مغذی لازم برای پوست صورت را تامین می‌کند جوانه گندم است، بر این اساس شما مقداری جوانه گندم با دستگاه آسیاب له کنید و بعد از آن مقداری شیرآماده کنید و با این جوانه ترکیب کنید و آن‌ها را به طور کامل هم بزنید سپس یک خمیر ایجاد می‌شود. برای استفاده از این ترکیب بهتر است اول صورت خود را با گرم بشویید تا منافذ پوست شما باز شود سپس این ترکیب جوانه و شیر را روی صورت خود بگذارید و سعی کنید آن را به آرامی روی صورتتان به صورت دایره‌ای ماساژ دهید تا زمانی که خمیر روی صورت خشک شود. سپس ۱۵-۲۰ دقیقه صبر کنید و صورتخود را به آرامی شستشو دهید تا خمیرهای خشک شده به طور کامل از روی صورت پاک شوند.برای پوست صورت چی خوبه؟

بخور دادن:

یکی دیگر از روش‌هایی که بسیارساده و آسان و در دسترس است بخور دادن می‌باشد. چون پوست به طور مداوم در معرض آلودگی‌های محیطی قرار دارد بخور دادن آلودگی‌های روی پوست را از بین می‌برد و منافذ پوست را باز می‌کند بر این اساس جریان گردش خون سول‌ها هم بیشتر می‌شود و سلول‌ها با حرکت کردن سریعتر در زیر پوست می‌توانند از موادمغذی و ویتامین‌های موجود تغذیه کنند و سلول‌ها عمر بیشتری پیدا کنند و زودتر از بین نروند و در نتیجه پوست صورت چروکیده نشود. البته ساده‌ترین بخور با آب است اما روش‌های دیگری نیز وجود دارد مثلا بهتر است از عطاری‌ها مقداری بخور گیاهی خریداری کنید و سپس مقداری آب را روی گاز بگذارید تا به جوش بیاید سو بعد یک قاشق از این مواد را داخل آن بریزید و با یک پتو یا پارچه کلفت روی خود را بپوشانید و صورت خود را بخور بدهید بعد از حدود ۵-۱۰ دقیقه پوست خود را به آرامی شستشو دهید.

عصاره رازیانه:

عصاره رازیانه باعث از بین بردن چین و چروک و پاکسازی صورت وجوان سازی می‌شود. که نحوه تهیه و استفاده از آن بسیار آسان است و برای شما توضیح خواهیم داد. شما ابتدا گیاه خشک شده رازیانه را از عطاری تهیه کنید. دو لیوان آب و سه قاشق غذاخوری از گیاه خشک شده رازیانه را باهم مخلوط کنید و بگذارید با هم بجوشند به طوری که حاصل آن یه لیوان شود سپس این ترکیب را از یک تور پارچه‌ای یا صافی رد کنید به گونه‌ای که مواد اضافی همراه آن نباشد. بعد از خنک شدن این عصاره، یک پارچه تمیز تهیه کنید حتما باید نخی باشد سپس پارچه را به طور کامل در آن عصاره بندازید و بعد از خیس شدن به صورت خود بمالید و حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید و صورت خود را بشویید.برای پوست صورت چی خوبه؟

آرد نخود:

افرادی که می‌خواهند پوست صورتشان سفید و روشن شود می‌توانند از آرد نخود استفاده کنند چون آرد نخود مواد مغذی مورد نیاز پوست را تامین می‌کند و افرادی که پوستشان چرب است از شر چربی اضافی پوست رها می‌شوند. ابتدا کمی گلاب وکمی آرد نخود را باهم مخلوط می‌کنیم هنگامی تا که خمیرسفتی به دست بیاید بعد آن را روی صورت خود بگذارید و صورت خود را ماساژ دهید و ۲۰ دقیقه صبر کنید تا خمیر خشک شود بعد از خشک شدن به آرامی صورت خود را با آب شستشو دهید.

لوسیون گوجه فرنگی:

گوجه فرنگی به دلیل خاصیت‌هایی که دارد مانع چین و چروک صورت می‌شود و صورت را شفاف و سفید می‌کند، ایتدا یک یا دو عدد گوجه فرنگی تهیه کنید و بشویید یکی از گوجه‌ها را رنده کنید و در گوشه‌ای بگذارید. سپس دیگری را به طور کامل له کنید به صورت آبکی شود می‌توانید با دستگاه خرد کن اینکارو را انجام دهید و یک قاشق آبلیموی طبیعی و تازه را با آن ترکیب کنید. بعد برای استفاده در مرحله اول گوجه فرنگی رنده شده را پوست خود بگذارید و ۲۰ دقیقه بعد آن را از روی صورت خود تمیز کنید یا صورت خود را شستشو دهید. در مرحله دوم گوجه فرنگی له شده با ترکیب آبلیمو را ۱۵ دقیقه به صورت خود بمالید سعی کنید دراز بکشید تا به طور کامل جذب صورت شود  و بعد آن را با آب ولرم بشویید.برای پوست صورت چی خوبه؟

اسفناج:

اسفناج تاثیر به سزایی در آبرسانی و زیبایی پوست دارد و پوست صورت را سفید و شفاف می‌کند چون اسفناج به عضلات پوست صورت فرم می‌دهد، برای اینکار ابتدا چند برگ اسفناج تهیه کنید  و با نصف لیوان شیر ترکیب کنید و روی گاز بگذارید تا به مدت پنج دقیقه بجوشد و وقتی برگ‌های اسفناج نرم شدند آن‌ها آبکش کنید و بگذارید سرد شوند و بعد به صورت خمیر در بیاورید و روی پوست خود بمالید و پوست را به خوبی با این خمیر ماساژ بدهید و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست شما بماند و بعد با آب ولرم بشویید.

نظرات کاربران