ترفند های رژگونه زدن حرفه ای

مدت زمان مطالعه : 3 تا 5 دقیقه
ترفند های رژگونه زدن حرفه ای
۶ بهمن ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

یک خانم که به مد و زیبایی آرایش چهره خود اهمیت می دهد باید بداند چه رژگونه ای را در کدام بخش صورت بزند. باید بتواند طبق فرم صورتش بهترین آرایش ها را پیاده کند و آگاه باشد که رژگونه چه رنگی مناسب پوست اوست. چرا که از قدیم معروف است که رنگ رخسار خبر می دهد از سر درون! پس مراقب رنگ رخسارتان باشید! همچنین خرید رژ گونه خوب را در اولویت قرار دهید.

ترفند های رژگونه زدن حرفه ای

شاید به همین دلیل است که سلبریتی ها و افراد مشهور همیشه زیبا به نظر می رسند، چون گریمور های حرفه ای تمام نکات لازم را می دانند. در این مقاله سعی کرده ام تمام نکات و ترفند های رژ گونه زدن به سبک حرفه ای ها را برای شما همراهان عزیز توضیح دهم تا با رعایت آن ها همیشه آرایشی ایده آل و جذاب داشته باشید.

ترفند های رژگونه زدن حرفه ای

ترفند های رژگونه زدن حرفه ای

رژگونه زدن حرفه ای

رژ گونه زدن حرفه ای نیازمند دانستن یک سری نکات و داشتن تمرین است.

  • برای مثال باید بدانید که رنگ رژگونه و لب همیشه باید با هم هماهنگی محسوسی داشته باشند.
  • بعد از رژگونه زدن حتما از پودر های تثبیت کننده آرایش استفاده کنید.
  • برای آرایش باید صورت خود را تقسیم بندی کنید تا آرایش بخش های متفاوت صورت با هم تداخل پیدا نکنند.
  • هنگام رژ گونه زدن لازم نیست که برس رژگونه را پر کنید. فقط یک لایه ی نازک برای داشتن آرایشی زیبا کافیست.
  • بهتر است به کمک فرچه های بزرگ و پرزدار رژگونه بزنید.
  • هنگام رژگونه زدن، به خودتان در آیینه لبخند بزنید. البته که با لبخند زیباتر می شوید اما با این کار گونه هایتان مشخص تر شده و رژ گونه تان هم خوب از آب درمیاید!
  • و کلی توضیحات مفصل دیگر که در ادامه خواهم گفت.

 

آموزش رژگونه زدن طبق فرم صورت

رژگونه زدن برای صورت گرد باید چگونه باشد؟

در صورت های گرد باید اول اطراف شقیقه و فک را کمی تیره کنید. بعد چانه، پیشانی و وسط بینی را روشن کنید تا صورتتان باریک تر به نظر بیاید. در آخر رژ گونه بزنید. نحوه ی رژ گونه زدن در صورت های گرد باید به شکل کشیده باشد. خیلی خط رژ گونه را به بینی تان نزدیک نکنید و فقط روی گردی گونه ها رژ گونه بزنید. بهتر است رژ گونه را نزدیک گوش ها هم پخش نکنید. در ضمن برای صورت گرد، رژ گونه را از رنگ های تیره انتخاب کنید.

رژگونه در صورت های مربع شکل و چهار گوش به چه شکل باید باشد؟

در این فرم صورت، یعنی فک فرد مربعی بوده و پیشانی اش بزرگ است. در این حالت دیگر سخت گیری هایی که برای چهره های گرد وجود دارد، برای شما وجود نخواهد داشت. به گردی گونه هایتان آزادانه رژگونه بزنید و با کمک برس رژ گونه آن را به سمت شقیقه ها بکشید.

راهکار رژگونه زدن برای صورت بیضی شکل و کشیده

اگر صورتی بیضی شکل دارید، یعنی پیشانی و فک شما باید طول و پهنایی برابر و طول صورت شما یک و نیم برابر پهنای آن ها باشد. اگر چنین است دقیقا روی نیمه بیرونی استخوان گونه تان، رژگونه بزنید. صورت های بیضی شکل را با آرایش باید کمی گرد تر نشان داد. پس برای این کار باید رژگونه تیره را در ناحیه چانه و فک تان بزنید. رژگونه روشن را بالای استخوان گونه بزنید.

ترفند های رژگونه زدن حرفه ای

ترفند های رژگونه زدن حرفه ای

اگر شقیقه ها را رژگونه ی روشن بزنید چهره شما کشیده تر خواهد شد. پس از این کار خودداری کنید.

خانم هایی که پیشانی برجسته دارند چگونه رژگونه بزنند؟

معمولا خانم ها دوست دارند پیشانی برجسته شان را تخت نشان دهند. پس اگر شما هم طرز فکری مشابه دارید باید یک رژگونه تیره یا حتی برنزه انتخاب کنید و آن را زیر خط رویش موهایتان از بالای گوش به سمت پیشانی بزنید. توجه کنید که رنگ این رژ گونه حتما باید از کرم پودری که استفاده می کنید تیره تر باشد.

رژگونه برای صورت های مستطیلی شکل

این فرم صورت افرادی را معرفی می کند که فکی مربعی شکل دارند و طول صورتشان بیشتر از عرض آن می باشد. اگر این فرم صورت شماست باید رژگونه را افقی تر در امتداد گونه بزنید تا طول صورت را کمتر نشان دهید.

انواع رژگونه

شناخت تُن پوست

برای انتخاب رژگونه مناسب پوستتان ابتدا لازم است نوع پوستتان را تشخیص دهید. پوست شما تنی گرم دارد یا سرد؟ نمیدانید؟ برای دانستن تن رنگ پوستتان کافیست بدانید که وقتی مقابل آفتاب مستقیم قرار میگیرید و پوستتان می سوزد قرمز می شود یا تیره؟ اگر سرخ می شود شما پوستی با تن سرد و اگر سیاه می شود تن پوست شما گرم است. برای پوست های گرم باید از رژگونه های به رنگ هلویی و مرجانی استفاده کنید و رژگونه های قرمز و صورتی را برای خانم های با تن پوست سرد بگذارید.

انتخاب رنگ رژگونه

برای انتخاب رنگ رژ گونه میتوانید همان طور که گفتم از تن پوستتان، رنگ لباستان و حتی فصلی که در آن هستید، الهام بگیرید. برای مثال رنگ های روشن برای فصل تابستان و بهار گزینه ای عالی هستند.

ترفند های رژگونه زدن حرفه ای

ترفند های رژگونه زدن حرفه ای

رژگونه صورتی: اگر لباسی به رنگ خنثی یا روشن پوشیده اید این رنگ رژگونه مناسب آرایش شما خواهد بود.

رژگونه مرجانی: لباس گلدار، راه راه و یا حتی سفید ساده با رژگونه مرجانی ترکیبی منحصر به فرد می سازد. از آن غافل نشوید.

رژگونه هلویی: اگر لباستان تیره است و یا صورتی پررنگ پوشیده اید، رژگونه هلویی صورتتان را روشن تر می کند.

رژگونه قاصدکی: رژگونه های به رنگ روشن با هر لباسی هماهنگ می شوند. سایه های صورتتان را مخفی می کنند و سایه های ملایم و ظریفی را به جا میگذارند.

نوع پوست

اگر پوستتان چرب است حتما از رژگونه های پودری و اگر پوستی معمولی یا خشک دارید از رژگونه های کرمی استفاده کنید. چون جلوه زیباتر و طبیعی تری ایجاد خواهند کرد.

میخواهم رژگونه بزنم اما میترسم خراب شود، چه کنم؟

یک ترفند جالب: رژگونه زدن با قاشق

ترفند های رژگونه زدن حرفه ای

ترفند های رژگونه زدن حرفه ای

شاید از دیدن این تیتر تعجب کنید و با خود فکر کنید که قاشق دیگر چه ربطی به رژگونه و آرایش دارد. اما زود قضاوت نکنید. با قاشق می توانید رژ گونه ای زیبا بکشید. چطوری؟ فقط کافی است که قاشق را روی گونه ی خود قرار دهید. سپس فرچه ی رژگونه تان را پایین قاشق حرکت دهید و رژگونه بکشید. با این روش دیگر نه دستتان می لرزد و نه خط ناموزونی رسم خواهید کرد. به همین سادگی رژگونه ای زیبا خواهید داشت!

 

نظرات کاربران