تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم

مدت زمان مطالعه : 3 تا 5 دقیقه
۲۲ دی ۱۳۹۷
گریم و آرایش، محصولات آرایشی و بهداشتی،

کرم های BB (blemish balm یا beauty balm) و کرم های CC (color corrector یا complexion corrector) به دلیل داشتن مزایای زیاد نسبت به مرطوب کننده های رنگی و فونداسیون های سنتی از محبوب ترین گزینه های موجود در بازار خرید لوازم آرایشی هستند. برای اولین بار کرم bb وارد بازار شد و در کره مورد توجه قرار گرفت. موفقیت کرم بی بی سبب ظهور کرم cc که دارای مزایای مشابه اما پوشش دهی بیشتر است، در دنیای صنعت زیبایی شد. در حالی که هر دوی این کرم ها برای کاهش مراحل زیبایی و آرایش و پوشاندن و پنهان کردن نواقص صورت مناسب هستند، اما کاملاً با هم یکسان نیستند. درک تفاوت بین کرم بی بی و کرم سی سی به شما این امکان را می دهد، که بهترین محصول را انتخاب کنید.

کرم bb بخرم با کرم cc ؟

اگر کاملا از تفاوت بین کرم بی بی و کرم سی سی آگاه نیستید، هیچ جای نگرانی وجود ندارد چرا که ما در ادامه مطلب تصمیم داریم درباره این موضوع صحبت کنیم. بعد از خواندن این مطلب و شناخت تفاوت دو محصول کرم bb و کرم cc برای مراقبت روزانه پوست خود، قادر خواهید بود بهترین و مناسب ترین محصول را انتخاب کنید.

کرم bb بخرم یا کرم cc

کرم BB چیست؟

شروع محبوبیت کرم BB در آسیا با نام blemish balm آغاز شد و سپس با نام beauty balm وارد مرزهای غربی شد. در حال حاضر پس از محبوبیت زیاد این کرم در کره جنوبی شاهد حضور آن در فروشگاه های لوازم آرایشی و داروخانه های سراسر جهان هستیم.

کرم های بی بی تقریباً مثل مرطوب کننده های رنگی هستند، که باعث نرمی و لطافت پوست و محافظت از آن در برابر اشعه های خورشید می شوند. این کرم ها با ایجاد یک پوشش سبک بر روی پوست صورت به عنوان یک مرطوب کننده، فونداسیون، ضد آفتاب، پرایمر آرایشی و حتی تغذیه کننده پوست عمل می کنند. این کرم برای کسانی که می خواهند پوست آنها طبیعی، بی عیب و نقص و روشن به نطر برسد، انتخاب بسیار خوبی است.

کرم bb بخرم یا کرم cc

کرم bb بخرم یا کرم cc

کرم CC چیست؟

از کرم های سی سی به عنوان اصلاح کننده رنگ یا اصلاح کننده صورت نام برده می شود. این کرم ها در پنهان کردن آکنه های خفیف، درمان قرمزی، تیرگی ها و لکه های پوستی، تغییر رنگ و خنثی کردن رنگ پوست بسیار کاربردی هستند. بسیاری از کرم های سی سی حاوی آنتی اکسیدان، ویتامین های E، B و C و مواد اضافی دیگر مانند نیاسینامید می باشند، که برای کاهش چین و چروک و لایه برداری پوست و تقویت کلاژن ها بسیار مفید هستند. کرم CC نسبت به کرم BB پوشش سنگین تری ایجاد می کنند به همین دلیل به عنوان اصلاح کننده رنگ کاربرد بیشتری دارد. بنابراین می توان گفت کرم سی سی علاوه بر ویژگی های کرم بی بی مانند حفاظت SPF دارای مزایای دیگری نیز می باشد.

چگونه کرم بی بی و کرم سی سی را به صورت خود بزنید؟

به طور کلی با توجه به فرمول سبک کرم بی بی و کرم سی سی نحوه استفاده آنها به یک صورت می باشد. برای استفاده از آنها می توانید به راحتی از انگشتان دست خود استفاده کنید، اگر تمایل به استفاده از انگشتان خود ندارید می توانید از یک اسفنج و یا یک قلم موی تمیز استفاده نمایید. در هر صورت بهتر است در هنگام مالیدن کرم بی بی یا کرم سی سی به روی صورت خود این کار را ازمرکز چهره به سمت بیرون و به صورت حرکات دایره ای انجام دهید.

کرم bb بخرم یا کرم cc

کرم bb بخرم یا کرم cc

تفاوت های بارز بین کرم BB و کرم CC

۱– کرم بی بی به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی برای پوست های خشک و کسل بسیار مناسب است، زیرا باعث هیدارته شدن و مرطوب نگه داشتن پوست می شود. کرم BB بیشتر از پوشش دهی به حفاظت و مراقبت از پوست تکیه دارد. در حالی که کرم سی سی دارای رطوبت سبک تری است و بیشتر به پنهان کردن نواقص، چین و چروک های پوست و پوشش دهی بیشتر کمک می کند.

۲- کرم BB دارای رطوبت بیشتری است، بنابراین افرادی که دارای پوست نرمال یا چرب هستند می توانند قبل از استفاده از این کرم از مرطوب کننده استفاده نکنند. در حالی که قبل از استفاده از کرم CC به دلیل رطوبت کمتر، بهتر است از مرطوب کننده مناسب استفاده کرد.

۳- کرم سی سی نسبت به کرم بی بی دارای بافت سنگین تری است، بنابراین بر روی پوست اثر یا همان رنگ بیشتری باقی می گذارد.

۴- یکی دیگر از تفاوت های بین کرم بی بی و کرم سی سی به سایه های آنها مربوط می شود. کرم bb معمولاً برای تمام رنگ های پوست دارای یک سایه رنگ است، در حالی که کرم cc دارای ۲ الی ۳ سایه رنگ است.

۵- کرم bb در حین چند منظوره بودن نمی تواند به خوبی اثرات فونداسیون را برای پوست فراهم کند. در حالی که کرم cc نسبت به آن در پوشش برخی از نواقص بهتر عمل می کند. همچنین کرم سی سی علاوه بر ویژگی های کرم bb با افزایش خاصیت الاستیک پوست مانند یک کرم ضد پیری عمل می کند.

۶- از کرم بی بی نمی توان به جای فونداسیون استفاده کرد، در حالی که کرم سی سی می تواند جایگزین فونداسیون شود. بنابراین اگر به دنبال پوست بی عیب و نقص و پوشش دهی کامل و بهتر هستید، کرم سی سی برای شما انتخاب بهتری است.

کرم bb بخرم یا کرم cc

کرم bb بخرم یا کرم cc

۷- کرم سی سی بیشتر شبیه یک پرایمر اصلاح کننده رنگ است، که می تواند یک پوشش کامل و خالص ارائه دهد، در حالی که کرم بی بی پوشش طبیعی تری ایجاد می کند. بنابراین اگر ترجیج می دهید چهره شما بدون آرایش به نظر برسد، کرم BB برای شما انتخاب مناسب تری است.

۸- کرم های CC بعد از کرم های BB و موفیت آنها وارد بازار لوازم آرایشی شده اند.

سخن آخر

بدون شک هم اکنون با مطالعه مطالب بالا توانسته اید تفاوت های کرم بی بی با کرم سی سی را به خوبی درک کنید. بنابراین وقت آن رسیده است، با توجه به نوع پوست خود و نیازهای آن بهترین محصول را برای داشتن پوستی سالم و چهره جذاب انتخاب کنید.

ترجمه از quora

نظرات کاربران