ترفند های درشت کردن چشم با آرایش + ۱۰ راهکار عملی

مدت زمان مطالعه : 3 تا 5 دقیقه
درشت کردن چشم با آرایش
۷ بهمن ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

عده ای از خانم ها علاقه دارند به کمک آرایش چشم هایشان را درشت تر و زیبا تر نشان دهند. این کار اصلا سخت نیست و نیاز به داشتن مهارت و تخصص بالایی در زمینه آرایشگری ندارد. فقط با کمی تمرین به سادگی به آرایش دلخواهتان دست پیدا خواهید کرد. با این حال اگر آرایش کردن چشم ها به نظرتان دشوار می آید می توانید از افراد متخصص کمک بگیرید تا دفعات اول شما را راهنمایی کنند. هم چنین در این مقاله به ترفند هایی که کمک می کند چشم هایتان به طور طبیعی و با آرایشی ایده آل درشت به نظر برسد، اشاره خواهیم کرد و چگونگی درشت نشان دادن چشم ریز با آرایش را توضیح خواهیم داد. امیدواریم پس از مطالعه ی این مقاله با روش های درشت کردن چشم با آرایش به طور کامل آشنا شوید و  از آن ها استفاده کرده و لذت ببرید.

چگونه با آرایش چشمانم را درشت تر نشان دهم؟ + آموزش تصویری

راهکار های مختلفی برای درشت کردن چشم با آرایش وجود دارد که یکی یکی آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد:

درشت کردن چشم با آرایش

درشت کردن چشم با آرایش

درشت کردن چشم با آرایش

درشت کردن چشم با آرایش

 1. استفاده از مداد چشم به رنگ روشن: برای درشت نشان دادن چشم هایتان میتوانید از این به بعد به جای این که خط چشم مشکی بکشید از رنگ سفید استفاده کنید. البته اگر پوست روشنی دارید، مداد چشم به رنگ سفید برای شما گزینه خوبی است. اما اگر پوستتان سبزه و کمی تیره است؛ ممکن است رنگ سفید مداد، چشم هایتان را عروسکی و غیر طبیعی جلوه دهد. افرادی که رنگ پوست های تیره و سبزه دارند، توصیه می کنیم از مداد چشم به رنگ های بژ، کرم، طلایی و نقره ای استفاده کنند. برای آرایش چشم ریز و مشکی هرگز از مداد رنگ تیره داخل چشم هایتان استفاده نکنید. کشیدن خطی روشن داخل و گوشه ی چشم ها و خط اشک باعث می شود چشمانتان به صورتی طبیعی درشت به نظر برسند. به کمک مداد رنگ روشن کاری کنید که فاصله چشم هایتان بیشتر به نظر بیاید در این صورت صورتتان باز تر نشان داده می شود.

  درشت کردن چشم با آرایش

  درشت کردن چشم با آرایش

 2. تیرگی زیر چشم هایتان را از بین ببرید: یک کانسیلر مناسب انتخاب کنید که رنگ آن یک درجه از پوست شما روشن تر باشد. مقداری از آن را زیر چشم هایتان زده و پوستتان را روشن و شفاف جلوه دهید. چون تیرگی زیر چشم یک عامل مهم در ریز نشان دادن چشم هاست.
 3. چشم پف کرده؛ ریز به نظر می آید: راه کار دیگری برای درشت کردن چشم با آرایش استفاده از مقداری یخ برای از بین بردن پف زیر چشم هاست. پس از این که به کمک یخ پف چشم ها کاهش یافت با کمی کانسیلر دور چشم ها را روشن تر نشان دهید. البته برای کاهش پف چشم؛ داشتن خواب کافی، ورزش کردن و شستن چشم ها با آب سرد هم موثر است.

  درشت کردن چشم با آرایش

  درشت کردن چشم با آرایش

 4. آرایش ابرو ها اثر گذار است: تمیزی و حالت ابرو یکی از عوامل مهم و اثرگذار در نشان دادن حالت چشم هاست. بالا و پایین ابروهایتان را کاملا تمیز کنید و به کمک سایه ابرو و یا مداد آن را پر تر ولی در عین حال طبیعی نشان دهید. اما حواستان باشد که اگر فاصله ابروها بیشتر باشد و بازتر نشان داده شوند، چشم ها درشت تر به نظر می آیند.
 5. لنز یا چشم رنگی: کسانی که چشم هایشان رنگ روشنی دارد مانند عسلی یا سبز روشن، به طور طبیعی چشمشان درشت تر به نظر می آید. اگر رنگ چشم های شما تیره است و دوست دارید لنز رنگی بخرید، پیشنهاد می کنیم از رنگ های روشن تر استفاده کنید تا چشم های درشت تری داشته باشید. به هر حال استفاده از لنز رنگی یک راهکار برای آرایش چشم ریز و مشکی است که ممکن است مورد پسند همه نباشد و همه دوست نداشته باشند از لنز استفاده کنند. اگر شما هم از این دسته هستید، پس این روش را فراموش کنید.

  درشت کردن چشم با آرایش

  درشت کردن چشم با آرایش

 6. تاثیر خط چشم برای درشت نشان دادن چشم ها: خط چشمی تیره انتخاب کنید و آن را روی محل رویش مژه ها و بالای خط مژه بکشید. خط چشم را به سمت بالا و بیرون چشم امتداد دهید. خط چشم های دنباله دار باعث می شوند چشمان شما کشیده تر به نظر برسند. فراموش نکنید که خط چشم های ضخیم برای آرایش چشم های ریز اصلا مناسب نیست. برای درشت کردن چشم با آرایش بهتر است از خط چشم های نازک استفاده کنید.
 7. فر مژه یک مرحله ی اساسی برای تکمیل درشتی چشم ها: فر کردن مژه ها مرحله ای است که همیشه پشت گوش انداخته می شود. خانم هایی که به دنبال درشت نشان دادن چشم هایشان هستند و علاوه بر آن میخواهند یک آرایش حرفه ای و با کیفیت روی چشم هایشان داشته باشند؛ حتما باید از فر مژه استفاده کنند. فر کردن مژه ها قبل از زدن ریمل، باعث می شود چشم ها بازتر نمایان شوند. برای هر چشم ده ثانیه فر مژه را نگه دارید. در نهایت تاثیر بالای فر مژه را در پهن تر نشان دادن پلک هایتان خواهید دید.

  درشت کردن چشم با آرایش

  درشت کردن چشم با آرایش

 8. استفاده از ریمل برای درشت نشان دادن چشم ها فراموش نشود: توضیح مراحل چگونگی درشت نشان دادن چشم ریز با آرایش به همین موارد محدود نمی شود. یکی دیگر از ابزار های پرکاربرد برای آرایش چشم که کمک شایانی به بزرگ نشان دادن چشم ها می کند، ریمل ها هستند. برای داشتن جلوه ای طبیعی از یک چشم درشت علاوه بر خط چشم مناسب، نیازمند ضخیم و پر نشان دادن مژه هایتان هستید. برای این کار راهی جز استفاه از یک ریمل خوب ندارید. استفاده از چند لایه ریمل کمک می کند مژه هایتان توپر و در نتیجه چشم ها بزرگ نشان داده شوند. برخی خانم ها معتقدند که ریمل برای مژه های پلک پایینی نیاز نیست و نباید استفاده شود. در صورتی که این باور درست نیست و برای تکمیل یک آرایش حرفه ای، باید مژه های پلک پایینی نیز ریمل زده شوند.

  درشت کردن چشم با آرایش

  درشت کردن چشم با آرایش

یک ترفند خاص و حرفه ای:

آرایشگران ماهر با استفاده از درشت نشان دادن و جلوه دادن به استخوان زیر ابرو، چشم را مشخص تر می کنند. برای این کار لازم است یک سایه مات به رنگ قهوه ای کم رنگ انتخاب کنید و آن را از گوشه بیرونی تا گوشه داخلی چشم بکشید. لازم نیست سایه شما خیلی تیره پر رنگ باشد؛ فقط هاله ای از آن به نظر برسد کافیست.

نظرات کاربران