راه های رفع قرمزی رنگ مو

مدت زمان مطالعه : 3 تا 5 دقیقه
راه های رفع قرمزی رنگ مو
۲۸ اسفند ۱۳۹۷
کوتاهی مو و رنگ مو،

یکی از اصلی ترین معضلاتی که بسیاری از بانوان با آن درگیر هستند آن است که پس از رنگ کردن موهایشان پس از چندین بار شست و شو رنگ موهایشان به قرمزی و یا زردی زده و بر زیبایی آنها تاثیر بسیار زیادی می گذارد. شاید مشکل شما بانوی گرامی که همین الان مشغول مطالعه این پست هستید نیز همین باشد و به دنبال راه حلی برای رفع قرمزی رنگ مو خود باشید به همین دلیل توصیه می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

راه های رفع قرمزی رنگ مو

رنگ کردن مو یکی از علایق بانوان از گذشته بوده است بدین صورت که برخی از بانوان تمایل دارند تا موهایشان را خودشان رنگ نموده ، از این رو رنگ موی مورد علاقه خود را خریداری نموده و پس از ترکیب نمودن آن با سایر مواد مورد نیاز موهای خود را رنگ کرده و سپس برای تثبیت رنگ آن نسبت به شست و شوی موهای خود اقدام می کنند. در این میان هستند تعداد بسیاری از بانوان هستند که مایلند تا موهای خود را در آرایشگاه های زنانه رنگ کنند. مطمئنا با توجه به اینکه کیفیت کار آرایشگر ها و همچنین تجربه و موادی که از آنها برای رنگ کردن موهای شما استفاده می کنند دستمزد های متفاوتی دریافت می کنند.

پس از آنکه موهای خود را رنگ کردید طبیعتا لازم است تا به صورت دوره ای استحمام کرده و موهای خود را با مواد شوینده بشویید، همین امر سبب می شود تا بسیاری از رنگ موهایی که از آنها برای رنگ کردن موها استفاده می شود تغییر رنگ داده و به رنگ قرمز و یا زرد مایل شود. همین امر سبب می شود تا بسیاری از بانوان از رنگی که بر روی موهای خود استفاده نموده اند ناراضی بوده و به دنبال راهی برای رفع قرمزی موهای خود باشند.

چرا موها بعد از مدتی به قرمزی میزنند؟

از جمله دلایلی که می توان از آن به عنوان دلیلی برای قرمز شدن موها نام برد نور خورشید، آب استخر ، شامپوهای دارای سولفات و پارابن و …. نام برد و شما می توانید با رعایت مسائل بهداشتی در این زمینه از قرمز شدن موهای خود جلوگیری نمایید. مطمئنا پیشگیری از از قرمز شدن مو ها از جبران نمودن قرمزی آنها در آینده آسان تر خواهد بود.راه های رفع قرمزی رنگ مو

برای رفع قرمزی رنگ مو چه باید کرد

در صورتی که رنگ موهایتان قرمز شده است می توانید با رعایت نکات زیر نسبت به برطرف نمودن آن اقدام نمایید.

در مرحله اول سعی کتید تا همواره موهای خود را با رنگی تیره رنگ نمایید زیرا هم امکان قرمز شدن آنها بسیار پایین تر از سایر رنگ ها بوده و هم اینکه در صورت قرمز شدن نمود زیادی نخواهد داشت همچنین برای اولین شست و شوی موها پس از رنگ کردن آنها بهتر است  موهای خود را با نرم کننده شست و شو نمایید. یکی از روش های دیگری که می توان به کمک آن ریشه موها را روشن تر نمود استفاده از عسل و نرم کننده می باشد، این ترکیب می تواند تاثیر بسیار مطلوبی بر روی موهای شما گذارد. همچنین می توانید از تونر برای جلوگیری از قرمز شدن موهای خود استفاده نمایید. در صورتی که دارای موهای بلوندی هستید که به زردی می زند می توانید از رنگ موهای بلوند دودی استفاده نمایید تا دیگر شاهد زردی آنها نباشید.

البته این نکته را دقت داشته باشید که رنگ هایی که برای رنگ نمودن مو استفاده می شوند همگی برای مدت زمان مشخصی قابل استفاده بر روی موهای شما بوده و با توجه به اینکه رشد موهای شما چه میزان می باشد می بایست به صورت دوره ای نسبت به تمدید رنگ مو های خود اقدام نمایید تا رنگ موهای اصلی شما در کنار رنگ موهایی که از آنها استفاده کرده اید نمایان نشود. همچنین بسیاری از آرایشگران برای بهتر دیده شدن رنگ موی شما پیشنهاد می کنند تا رنگ کردن موهای خود را در چند مرحله و با رنگ موهایی با کد رنگ های روشن تا تیره انجام دهید تا زیبایی بیشتری را نیز تجربه نمایید.

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا راهنمایی های لازمه را به شما بانوان عزیزی که از قرمز شدن رنگ موهای خود گله مند هستید انجام دهیم تا بتوانید به بهترین نحو ممکن در مرحله اول از قرمز شدن موهای خود جلوگیری نمایید و در مرحله دوم در صورتی که رنگ موهای شما به قرمز مایل شدن بتوانید آنرا از بین ببرید.

نظرات کاربران