روش هایی برای لاغر نشان دادن صورت

مدت زمان مطالعه : 3 تا 5 دقیقه
روش هایی برای لاغر نشان دادن صورت
۱۲ بهمن ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

برخی از خانم ها از صورت گرد خود دل خوشی ندارند و دوست دارند صورتشان لاغرتر به نظر بیاید. لاغر نشان دادن صورت اصلا غیر ممکن نیست. با ترفندهای خاصی که در این مقاله خواهیم گفت به راحتی میتوان به صورتی لاغر و زیبا دست پیدا کرد. اگر دلتان میخواهد در حالت صورتتان تنوعی ایجاد کنید یا میخواهید گرد بودن صورتتان را مخفی کرده و آن را لاغر نشان دهید؛ این مقاله را تا انتها بخوانید. با همین چند ترفند ساده به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

چگونه با آرایش صورت خود را لاغر نشان دهیم؟

مهم ترین نکته ای که برای لاغر نشان دادن صورتتان باید بدانید این است که رنگ های تیره باعث کوچک تر دیده شدن و رنگ های روشن باعث بزرگ تر دیده شدن اجزای صورت می شوند.

اگر قصد لاغر نشان دادن صورتان را دارید؛ به چند رنگ کرم پودر و چند رنگ سایه نیاز خواهید داشت. اگر احساس می کنید بینی شما باید کوچک تر نشان داده شود پس از سایه ی تیره در آن قسمت استفاده کنید. به همین ترتیب گونه های برجسته نیاز به سایه ی روشن دارند و همین طور در بخش های مختلف صورتتان باید رنگ ها را ترکیب کنید تا سایه روشن ایجاد شده در صورت شما آن را لاغرتر نشان دهد.

قبول دارم که این کار یک فرایند زمان بر و چند مرحله ای است اما مجبور نیستید این کار را هر روز انجام دهید؛ بلکه برای مناسبت های ویژه و مهمانی های خاص میتواند جلوه ی آرایش شما را بی همتا و بی نقص کند.

روش هایی برای لاغر نشان دادن صورت

روش هایی برای لاغر نشان دادن صورت

ترفند های آرایشی برای لاغر کردن صورت

پوست صورت:

یک کرم پودر یا سایه ای که دو الی سه درجه از رنگ طبیعی پوست شما تیره تر است بردارید. به کمک یک براش بزرگ از وسط گونه ها تا گوش ها را تیره کنید. کناره های رنگ را به کمک برس محو کنید تا جلوه ای طبیعی ایجاد شود. این رنگ را روی استخوان گونه هم بکشید تا گونه های شما حالت تیز تری پیدا کند. کمی پایین تر از چشم و بالای محلی که تیره کرده اید را با سایه ای روشن رنگ بزنید تا رنگ تیره مشخص تر شود. میتوانید برای این که محل تیره کردن صورتتان نمایان تر شود، لب ها را غنچه کنید. ترکیب کردن رنگ ها در این مرحله از کار بسیار اهمیت دارد؛ حتما این نکته را رعایت کنید.

پیشانی:

یکی دیگر از بخش های صورت که میتواند اثر به سزایی در لاغر نشان دادن صورت بگذارد؛ پیشانی است. در قسمت پیشانی باید به کمک پودر یا کرم های تیره رنگ، محل رویش موها و شقیقه ها را تیره کنید تا پیشانی شما کوچک تر و در نتیجه صورتتان لاغر تر به نظر بیاید.

آرایش ابروها:

ابروها یکی از بخش های صورت است که میتواند توجه را به خودش جلب کند و صورت شما را باریک جلوه دهد. ابروهای گرد اصلا برای لاغری صورت خوب نیست و تنها ابروهای با قوس کم و البته پررنگ در لاغر نشان دادن صورت بسیار عالی عمل می کند. اگر ابروهای نازکی دارید بهتر است کمی آن ها را با مداد یا ریمل ابرو پر کنید تا ضخیم شوند و جلوه بیشتری پیدا کنند.

آرایش چشم ها:

شاید یکی از مهم ترین قسمت ها در آرایش صورت برای لاغر نشان دادن آن همین مرحله ی آرایش چشم ها باشد. آرایش چشم ها در زیبایی صورت اثر بسیاری دارد. شما هم میتوانید با آرایش درست و زیبا جلوه ی فوق العاده ای به صورتتان بدهید.

برای لاغر نشان دادن صورت لازم است چشمانتان را درشت نشان بدهید. اگر خودتان چشم های درشتی دارید فقط کافیست از ریمل استفاده کنید اما اگر احساس می کنید چشمانتان ریز هستند باید از خط چشم های گربه ای و بالدار استفاده کنید. گوشه داخلی چشم را مداد چشم بکشید و استفاده از ریمل های بلند کننده مژه و فرمژه را فراموش نکنید. هر ترفند آرایشی که برای چشم ها بلد هستید را انجام دهید تا چشم هایتان درشت و جذاب به نظر بیایند.

بینی:

یکی از ویژگی های صورت های لاغر؛ داشتن بینی ای قلمی و خوش فرم است. پودری که یک الی دو درجه از تناژ رنگ پوست شما تیره تر است بردارید و دو طرف بینی تان بزنید. از بالای بینی تا قبل از محل برآمدگی حفره های بینی این خط تیره را امتداد دهید. حالا یک پودر روشن کننده بردارید و روی پل بینی یک خط صاف تا نوک بینی بکشید. به صورت عمودی رنگ ها را به آرامی با هم ترکیب کنید تا طبیعی شده و اطراف بینی شما تیره و روی آن روشن به نظر برسد. به این طریق بینی شما باریک تر نشان داده می شود.

استخوان های صورت:

استخوان گونه ها را به کمک یک پودر به رنگ روشن و یا اکلیلی برجسته تر نشان دهید. این کار ظرافت صورت شما را افزایش می دهد. اجازه دهید قسمت های استخوانی صورت شما واضح تر به نظر برسند تا توجه را به خود جلب کرده و گردی صورتتان را جبران کنند.

روش هایی برای لاغر نشان دادن صورت

روش هایی برای لاغر نشان دادن صورت

لب ها:

لب ها دقیقا بخشی از صورت شما هستند که نباید پررنگ و واضح به نظر بیایند. درشت نشان دادن لب هایتان صورتتان را بزرگ تر جلوه می دهد. پس از رژ لب های پر رنگ دوری کنید و فقط از برق لب های کم رنگ، رژ لب های ملایم و یا حتی چرب کننده های لب بدون رنگ استفاده کنید. جلوه ی طبیعی لب ها برای لاغر نشان دادن صورت بیشتر اثرگذار است.

آرایش چانه:

به صورتتان در آیینه نگاه کنید. آیا به نظرتان چانه بزرگ تر از سایر بخش های صورتتان به نظر می رسد؟ فکر می کنید چانه ی بزرگی دارید؟ پس یک کرم برنزه کننده بردارید و مقدار کمی از آن را روی چانه تان بزنید. حواستان باشد زیاده روی در آن جلوه ی وحشتناکی به صورتتان می دهد. توصیه می شود که از کرم برنزه کننده فقط در طول خط آرواره هایتان استفاده کنید تا جلوه لاغری ایجاد کند.

پوشاندن غبغب:

تا به حال پیش آمده که در عکس ها چانه شما دو تکه به نظر برسد؟ اگر این طور است پس باید به کمک کرم یا پودر برنزه کننده خط فک و زیر چانه را تیره کنید. بعد به کمک برس رنگ، رنگ ها را محو کنید تا طبیعی به نظر بیاید. با این کار دیگر صورتی چاق نخواهید داشت.

نظرات کاربران