روش های از بین بردن موهای زائد صورت

مدت زمان مطالعه : 5 تا 8 دقیقه
روش های از بین بردن موهای زائد صورت
۱ دی ۱۳۹۷
محصولات آرایشی و بهداشتی، مراقبت پوستی،

احتمالا شما هم از آن دسته افرادی هستید که از بین بردن موهای زائد صورت را کاری زمان بر و ناخوشایند می دانید و روش های مختلفی را برای رفع موهای زائد امتحان کرده اید. در این مقاله ما کامل ترین روش هایی که برای رفع موهای زائد صورت وجود دارد را گردآوری کرده ایم تا به راحتی با انتخاب بهترین روش متناسب با روحیه تان از شر موهای زائد خلاص شوید.

روش های از بین بردن موهای زائد صورت (تمامی تکنیک ها)+بهترین روش رفع موهای زائد

بند انداختن:

از ابتدایی ترین روش ها برای رفع موهای زائد مخصوصا در آرایشگاه های ایران بند انداختن است که توسط نخ انجام می شود. البته می توانید با کمی تمرین بند انداختن را یاد بگیرید و خودتان در منزل نسبت به حذف موهای زائد صورت اقدام کنید. در این روش نخ به آرامی روی پوست با روشی خاص کشیده می شود و موهای زائد را از ریشه در می آورد. البته اگر زمان مراجعه به آرایشگاه را ندارید و می خواهید در منزل با این روش موهای صورت را حذف کنید می توانید نسبت به خرید بند اندازهای برقی که در فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی موجود هستند، اقدام کنید.

استفاده از تیغ:

احتمالا شما هم از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنند خانم ها برای اصلاح صورت از تیغ استفاده نمی کنند چون باعث ضخیم شدن موهای صورت و رشد سریع ترشان خواهد شد؛ اما این تفکر اساسا حقیقت ندارد!!! بعد از استفاده از تیغ، چون مو از ریشه درنیامده و فولیکول مو نصفه بریده شده، فرد احساس می کند مو ضخیم تر شده ولی این طور نیست فقط فولیکول مو تیز تر است. اگر شما هم مثل من و تعدادی زیادی از خانمهای دیگر از این روش کم هزینه و راحت و بدون درد استفاده می کنید باید نکاتی را رعایت کنید تا بعد از شیو پوستتان ملتهب نشود. مثلا اصلاح صورت را داخل حمام یا بعد آن انجام دهد تا پوستتان نرم تر باشد یا از روغن های مخصوص اصلاح استفاده کنید که از بریده شدن پوست جلوگیری می کنند. هرگز تیغ را چند بار روی یک ناحیه نکشید چون باعث آسیب به پوست می شود. پس از اتمام کار از کرم های آبرسان استفاده کنید.

روش های از بین بردن موهای زائد صورت

روش های از بین بردن موهای زائد صورت

استفاده از موچین:

از موچین معمولا برای اصلاح ابروها استفاده می شود اما می توانید برای اصلاح نقاطی از صورت هم از آن استفاده کنید. البته بکارگیری این روش برای اصلاح کل صورت روشی زمان بر و بسیار دردناک است اما برای اصلاح زیر ابرو، بین ابرو و چانه روشی مناسب است. موچین را قبل از اصلاح با آب و صابون تمیز کنید و در جای خشک نگهداری نمایید.

وکس کردن:

وکس یا موم از روش هایی است که برای رفع موهای زاید صورت بکار برده می شود البته مومی که برای پوست صورت استفاده می شود نرم تر و لطیف تر از موم های دیگر است. در این روش موم توسط دستگاهی مخصوص گرم شده و با کاردک روی قسمت های موردنظر صورت مالیده می شود و با کمک پارچه های پنبه ای از روی پوست کنده می شود. البته برخی از موم ها غلیظ تر هستند و بعد از خشک شدن با کشیدن یک گوشه از آن می توان آن را از روی پوست جدا کرد. البته این روش معمولا به علت بکارگیری مواد خاص سبب آسیب به بافت پوست و التهاب می گردد. مخصوصا اگر وکس کردن به روش درستی انجام نشود مو از ریشه خارج نمیشود و باعث التهاب می گردد. بنابراین قبل از تسلط کامل به چگونگی استفاده از آن، به سالن های آرایشی معتبر مراجعه کنید.

روش های از بین بردن موهای زائد صورت

روش های از بین بردن موهای زائد صورت

کرم موبر:

برخلاف مدل های قبلی (پودرهای موبر) که بسیار بد بو بودند، کرم های موبر جدید بدون بو هستند. روش استفاده از کرم های موبر به این صورت  است که مقدار مناسب از کرم را روی موضع بمالید و بعد از چند دقیقه موها از سطح پوست جدا می شود. در این کرم ها به علت وجود مواد مخصوص در ترکیباتشان موها ضعیف شده و می شکنند. بهتر است قبل از استفاده از این روش حتما کرم را روی قسمت کوچکی از بدن تست کنید تا در صورت حساسیت به آن از مصرف آن جلوگیری کنید. همچنین این کرم ها نباید از مدت زمانی که در دستور العملشان نوشته شده بیشتر روی پوست بمانند چون سبب آسیب رساندن به پوست می شوند.

نسخه های موضعی:

برخی از متخصصان زیبایی و پوست، نسخه های دست سازی دارند که می تواند منجر به کاهش رشد موهای زائد شود. البته در بیشتر مواقع بعد از متوقف کردن استفاده از این داروها معمولا رشد موهای زاید به حالت اولیه بر می گردد.

لیزر موهای زائد:

اگر از رشد موهای زائد روی صورتتان خسته شده اید و به دنبال روشی دائمی برای از بین بردن موها می گردید، لیزر را به شما پیشنهاد می کنیم. دستگاه لیزر نور را به طول موج مشخصی که فقط توسط فولکول مو قابل جذب است به سطح پوست منعکس می کند که سبب کشتن فولیکول های مو می گردد. برتری این روش نسبت به الکترولیز این است که سطح بیشتری قابل پوشش است ولی الکترولیز فقط یک فولیکول را می کشد. قیمت لیزر موهای زائد معمولا بالاست و برای گرفتن نتیجه باید چند بار تکرار شود.

روش های از بین بردن موهای زائد صورت

روش های از بین بردن موهای زائد صورت

الکترولیز:

یکی دریگر از روش های از بین بردن موهای زائد صورت به صورت دائم است که هر بار تنها یک فولیکول مو را می کشد. این روش برای افرادی که موهای نازک و روشن دارند که با لیزر از بین نمی رود مناسب است.

سخن آخر

روش های مختلف از بین بردن موهای زائد را امتحان کنید تا به بهترین روش رفع موهای زائد دلخواهتان برسید و در انتها اگر از اصلاح صورت هر چند روز یکبار خسته شده اید لیزر موهای زائد را امتحان کنید تا برای همیشه از شر موهای زائد خلاص شوید.

نظرات کاربران