لاک ابرو چیست؟

مدت زمان مطالعه : 6 تا 8 دقیقه
dude
۷ اسفند ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

ابروها قاب چشم‌ها هستند. با داشتن ابروهایی زیبا در واقع به زیباتر دیده شدن چشم‌ها و کل صورت کمک می‌کنیم. محصولات زیبایی و روش‌های متعددی برای آرایش ابرو در بازار موجود است. از سایه‌ و مداد ابرو گرفته تا تتو. بعضی از این کالاها و متدهای آرایش ابرو، می‌توانند آسیب‌های جبران ناپذیری بزنند. بنابراین انتخاب روشی مناسب برای آرایش ابروها اهمیت زیادی دارد. البته آرایش روزانه و مجلسی ابرو بسیار متفاوت است. همچنین آرایش‌های موقت مثل ماژیک ابرو با روش‌های دائمی‌تر مانند تتو هم فرق زیادی دارند. بسته به مناسبت و نیاز، هر خانمی ممکن است مدل‌های گوناگونی از آرایش ابرو را امتحان کند. یکی از محصولات مدرن و نوظهور در زمینه‌ی آرایش ابرو که به سرعت مشهور و محبوب شده است، لاک ابرو است.

لاک ابرو چیست؟ همه چیز در مورد لاک ابرو

لاک ابرو یکی از محصولات جدید و به روز بازار لوازم آرایشی است که به منظور آرایش ابرو با جلوه‌ی چشم‌گیر و زیبا و ماندگاری طولانی مدت استفاده می‌شود. این لاک به شکل مایعی عموماً گیاهی است. در حقیقت آن را می‌توان نوعی تتوی موقتی دانست. مدتی که روی ابروها می‌ماند بسته به لاک استفاده شده از حدود ۳ تا ۵ روز متغیر است. البته بعضی لاک‌های ماندگارتر تا ۷ روز هم ممکن است سر جای خود بمانند. با نزدیک شدن به پایان دوره‌ی ماندگاری لاک، می‌توانید آن را از روی ابرو بشویید و پاک کنید.لاک ابرو چیست؟

تفاوت لاک ابرو با تتو، ریمل ابرو و سایه‌ی ابرو

حتماً دقت کرده‌اید که تتوی ابرو حالتی مصنوعی به ابروها می‌دهد. برخلاف تتو، لاک ابرو رنگ و حالتی طبیعی ایجاد می‌کند و ابروهایتان را حجیم و پر نشان می‌دهد. ممکن است احساس کنید این ویژگی‌ها تا حدی شبیه به ریمل ابرو است؛ اما جلوه و نمودی که لاک ابرو دارد بسیار فراتر است. لاک ابرو ظاهری طبیعی و در عین حال درخشان و خاص به ابروها می‌دهد و به طور کلی کمی از ریمل براق‌تر و جذاب‌تر است. سایه‌ی ابرو حالتی بسیار مات و کم جلوه دارد. شاید برای استفاده‌ی روزمره سایه مناسب باشد اما در یک مهمانی شما می‌خواهید خاص و جلوه‌گر باشید. لاک ابرو غلیظ‌ تر از سایه به نظر می‌آید و ابروها را بیشتر از سایه‌ی ابرو پرپشت و سلامت و زیبا نشان می‌دهد.

ویژگی‌های لاک ابرو

تا همین ‌جا هم به بسیاری از ویژگی‌های لاک ابرو اشاره کرده‌ایم، اما اگر بخواهیم لیستی از این ویژگی تهیه کنیم موارد زیر می‌توانند بارزترین گزینه‌ها باشند:

  • دوام و ماندگاری بسیار بالا نسبت به سایر محصولات آرایش موقت ابرو
  • رنگ کاملاً طبیعی برای هر رنگ ابرویی از رنگ‌های خیلی روشن تا مشکی تیره
  • نزدیک بودن به شکل طبیعی یک ابروی سلامت و عالی، و در عین حال بسیار خاص
  • ضد آب بودن به طوری که با عرق کردن یا خیس شدن هیچ تغییری نمی‌کند.
  • پوشاندن تمام ابروها به طور یکنواخت
  • بیشتر لاک‌های ابرو از مواد طبیعی هستند و به رشد ابرو کمک می‌کنند.
  • متفاوت بودن و برتری از نظر ایجاد حالت خاص در ابروها
  • با پایان زمان ماندگاری فقط با شستن صورت به سادگی پاک می‌شود.

استفاده از لاک ابرو آسان است

بعضی خانم‌ها با وسایل آرایشی پردردسر مشکل دارند چرا که برای استفاده از آن‌ها کمی آموزش و مهارت لازم است. لاک ابرو برخلاف این وسایل، بسیار آسان روی ابروها قرار داده می‌شود و هرکسی با هر میزان تسلط و مهارت می‌تواند این کار را انجام دهد. البته اگر قصد دارید کادربندی دقیق و میک‌آپ خیلی مجلسی و حرفه‌ای کنید، شاید کمی مهارت لازم شود. با این حال برای استفاده‌های معمولی، کار راحتی در پیش دارید. قبلاً از لاک ناخن استفاده کرده‌اید؟ لاک ابرو هم تا حدی به لاک زدن ناخن‌هاست.لاک ابرو چیست؟

روش استفاده از لاک ابرو

به دو روش می‌توانید لاک ابرو را استفاده کنید. انتخاب روش بستگی میزان پر و خالی بودن ابروی شما، و نیز میزان تاثیری که می‌خواهید روی ابرو ایجاد کنید دارد.

  1. روش اول: این روش برای افرادی که ابروهای کم‌پشت و خالی دارند، کاربرد دارد. از یک براش باریک برای این کار استفاده می‌کنیم. توجه کنید براش‌هایی که به همراه بعضی لاک ابروها به فروش می‌رسند، ممکن است از همین نوع یا کلفت‌تر باشند. با براش نازک، مانند یک نقاشی لابه‌لای موهای کم‌پشت ابرویتان با هاشور زدن را پر کنید. براش را در جهت ابرو‌ها میان آن‌ها بکشید. این روش ابروها را کاملاً پر می‌کند.
  2. با استفاده از براش متوسط مقداری از لاک را طوری روی ابروها بزنید که کل ابرو تا بپوشاند. می‌تواند کادر موردنظر خود را با یک براش باریک‌تر دور ابرو بکشید و سپس درون آن را پر کنید. باید یک لایه‌ی ضخیم روی تمام ابرو بزنید. اجازه دهید خشک شود. سپس آن را به صورت تکه‌ای از روی ابرو بردارید. ابروهایتان کاملاً ضخیم شده و رنگ گرفته است و فضای خالی بین آن‌ها نیز پر شده است.

سخن آخر

اگر از این محصول به صورت مداوم استفاده کنید، باید پس از هر چند مرتبه، چند روز به ابروها استراحت دهید و در این مدت روغن‌های تقویت کننده روی ابرو بزنید. همچنین تأکید می‌شود که سعی نکنید لاک را پیش از پایان دوره‌ی ماندگاری‌اش از روی ابرو پاک کنید.

نظرات کاربران