مدل ابرو متناسب با فرم صورت

مدت زمان مطالعه : 6 تا 8 دقیقه
مدل ابرو متناسب با فرم صورت
۲۸ بهمن ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

به راستی مدل ابروی مناسب چهره‌ی شما چیست؟ چگونه باید مدل صورت خود را تشخیص دهیم؟ این‌ سوالات را همه‌ی خانم‌ها از خودشان می‌پرسند. روش آزمون و خطا برای یافتن مدل ابروی مناسب، کاری زمان‌‌بر است و ممکن است با انتخاب مدل‌های اشتباه مجبور شوید مدت زمانی را با ابرویی که به صورتتان نمی‌آید بگذرانید. هدف تغییر مدل ابرو، ایجاد تعادل و توازن در صورت است. در این مقاله، مدل صورت خود و ابروی مناسب آن را می‌یابید.

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

۱٫ صورت گرد

نحوه تشخیص صورت گرد:

تشخیص صورت گرد بسیار آسان است. طول و عرض صورت در این حالت تقریباً مساوی هستند. عریض‌ترین قسمت صورت، در ناحیه‌ی استخوان فک است و استخوان چانه بدون زاویه‌ی شدید است.

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

 ابروی مناسب صورت گرد:

هدف فرم ابرو در این چهره‌ها، بلند نشان دادن صورت و زاویه‌دارتر کردن و نشان دادن چانه و فک است.

توصیه‌ی اول و آخر ما به کسانی که یک چهره‌ی گرد دارند، این است: “بر روی چهره‌ی گرد، ابروهای گرد و بدون زاویه نگذارید”.

ابروی گرد، صورت را گردتر می‌کند و این دریقاً برعکس چیزی است که ما می‌خواهیم. از سوی دیگر، یک ابروی صاف و بدون زاویه باعث خواهد شد که صورت، کوتاه جلوه کند. بهترین روش برای شکل دادن به چهره‌های گرد، کمانی کردن ابرو است. ارتفاع قوس کمان ابرو را تا حد ممکن بالا ببرید تا باعث ایجاد تصوربلندی و زاویه‌دار بودن در چهره شود. انتهای ابرو را کمی بلند رها کنید. این کار نیز باعث می‌شود چهره بلندتر به نظر برسد.

۲-  صورت بیضی شکل

  تشخیص صورت بیضی شکل:

اگر اطرافیانتان شما را با یک صورت بیضوی می‌شناسند، باید خوش شانس باشید. این فرم را اغلب شکل ایده‌آل و مناسب‌ترین حالت صورت می‌دانند. چهره‌ی بیضی دارای پیشانی‌ای است که چندان پهن‌تر از چانه و فک نیست. زاویه‌ی چانه نرم است و به شکل منحنی ملایمی به دو طرف چهره می‌رود. طول صورت در این چهره‌ها بیشتر از عرض آن است.

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

ابروی مناسب صورت بیضی:

نیازی به نگرانی بیش از حد در مورد چهره‌های بیضی شکل ندارید. بیضی با بیشتر سبک‌های ابرو متناسب است، اما سعی کنید از بیش از حد زاویه دادن به ابرو جلوگیری کنید.

۳- صورت مربعی شکل

  تشخیص صورت مربعی شکل:

چهره های مربعی شبیه به گرد هستند، اما در چانه و فک دارای زاویه‌های قوی به جای منحنی‌های نرم می‌باشند. عرض و ارتفاع صورت تقریباً مساوی است و فک عریض‌ترین بخش صورت است.

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

 ابروی مناسب صورت مربعی:

هدف ابرو در این نوع از صورت، آن است که زوایای صورت را نرم‌تر و ملایم‌تر نشان دهد. علاوه بر این می‌خواهیم کمی به طول صورت اضافه کنیم تا جلوه‌ی بهتری پیدا کند. با این حال، ابرو باید به صورت زاویه‌دار نگه داشته شود تا با شکل طبیعی چهره تناقض نداشته باشد. ابروی صاف یا بدون زاویه، این چهره را غیر طبیعی و غیر عادی جلوه می‌دهد. همانند چهره های گرد، قوس ابرو باید بالا برده شود و دم آن برای کشیده به نظر رسیدن صورت، باید بلند نگه داشته شود.

۴-  صورت مستطیلی شکل

 تشخیص صورت مستطیلی شکل

یک چهره‌ی مستطیلی دارای خصوصیات مشابه با چهره‌ی مربع است و تنها تفاوت این است که طول صورت بیشتر از عرض آن است. این نوع از چهره، پیشانی را بلند و فک را پهن ولی کم ارتفاع نشان می‌دهد.

 ابروی مناسب صورت مستطیلی:

برای ایجاد تعادل در یک مستطیل، هدف این است که پیشانی گسترده‌تر از خط فک به نظر برسد. برای جلوگیری از اضافه کردن طول صورت، باید از ایجاد هرگونه زاویه در ابرو جلوگیری کنید. بلند رها کردن انتهای ابرو و کمی خالی کردن تاج آن، تصور یک پیشانی گسترده را ایجاد می‌کند. اگر نمی‌خواهید ابروهای خود را کاملاً خطی و صاف بردارید، می‌توانید قوس کوچکی در آن‌ها ایجاد کنید. اما ارتفاع قوس نباید زیاد باشد و بهتر است آن را تا حد امکان نزدیک چشم‌ها نگه دارید.

۵-   صورت قلب شکل

 تشخیص صورت قلب شکل:

چهره‌های قلب شکل را می‌توان با چانه‌ای باریک و تیز شناسایی کرد. پیشانی در این نوع از چهره، پهن‌ترین قسمت صورت است ولی استخوان فک و گونه‌ها با نزدیک شدن به چانه به سرعت باریک می‌شوند.

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

 ابروی مناسب صورت قلبی:

یکی از اهداف این است که ابروها ره به نحوی شکل دهیم که پیشانی باریک‌تر ظاهر شود، بدون این‌که طول آن را تحت تاثیر قرار دهیم. علاوه بر آن می‌خواهیم چانه کمتر تیز و باریک به نظر برسد. ابروهای صاف و بدون زاویه، فقط پیشانی را اغراق‌آمیز و پهن نشان می‌دهند. در حالی که قوس‌های گرد، بر خطوط شکل قلبی صورت تأکید می کنند و زیبایی را بیشتر می‌کنند. یک ابروی به نرمی قوس یافته با یک منحنی کم ارتفاع، جذاب‌ترین حالت صورت‌های قلبی را به نمایش می‌گذارد. طول ابروهای را کوتاه نگه دارید و با پر نگه داشتن تاج ابروها، آن‌ها را نزدیک به هم نشان بدهید تا نگاه‌ها را روی میانه‌های صورت خود متمرکز کنید.

۶-  صورت الماسی شکل

 تشخیص صورت الماسی شکل:

این صورت‌ها تقریباً شبیه صورت‌های قلبی هستند، اما عریض‌ترین بخش چهره در آن‌ها میانه‌ی صورت و گونه‌هاست.

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

مدل ابروی مناسب صورت الماسی:

در این مدل صورت، هدف آن است که تمرکز را از میانه‌ی صورت برداریم. تاج ابروها را کمی خالی کنید تا فاصله‌ی ابروها از هم کم نباشد. دم ابرو را بلند نگه دارید. ابروهای صاف و فاقد زاویه و قوس، این صورت را خسته و بی‌ حالت و بی رمق می‌کند. باید از زاویه‌ی تیز در قوس ابرو استفاده کنید.

۷-  صورت کشیده

 تشخیص صورت کشیده:

صورت‌‌های کشیده شباهت زیادی به صورت‌های بیضی شکل دارند. با این حال، در این فرم چهره، چانه تیز است و بر عکس صورت‌های بیضی گرد نیست. طول صورت بیشتر از عرض آن است و پهنای صورت در تمام قسمت‌ها تقریباً یکسان است.

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

مدل ابرو متناسب با فرم صورت

 ابروی مناسب صورت کشیده:

واضح است که در این مدل صورت، هدف ما در راه به تعادل رساندن فرم چهره، کوتاه نشان دادن صورت و پهن کردن آن است. می‌خواهیم به کمک ابرو‌ها به فک زاویه بدهیم و آن را پهن کنیم. پیشانی را هم باید عریض‌تر نشان دهیم. بهترین راه برای رسیدن همزمان به این نتایج، ابروهای کاملا تخت و صاف است. بدون ایجاد قوس و زاویه. می‌توانید کمی تاج ابرو را بردارید و دم آن را بلند رها کنید تا به نتیجه‌ی بهتری برسید. همچنبن می توانید برای به دست آوردن نتیجه بهتر از شابلون طراحی استفاده کنید.

 

نظرات کاربران