همه چیز در مورد آرایش اکلیلی

۴ اسفند ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

حتما شما هم تصاویری از آرایش اکلیلی را دیده‌اید یا چند باری آن را امتحان کرده‌اید. آرایش اکلیلی می‌تواند هر زنی را دلرباتر و جذاب‌تر نشان دهد. پس چرا گاهی این آرایش زیبا به نظر نمی‌رسد؟ اشتباهات و زیاده‌روی‌ها در این نوع آرایش تاثیر چشم‌گیری روی نتیجه‌ی نهایی دارند. گرچه این آرایش به خودی خود متفاوت و جالب است اما اگر اشتباه انجام شود ممکن است فاجعه به بار بیاورد. چگونه می‌توان این نوع آرایش را به بهترین شکل انجام داد؟ چه نکاتی را باید درباره‌ی آرایش اکلیلی بدانیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا رازهایی درباره‌ی آرایش اکلیلی بیاموزید که به شما کمک می‌کند با این آرایش مانند یک سوپراستار بدرخشید.

همه چیز در مورد آرایش اکلیلی در صنعت مد

شاید باور نکنید اما این آرایش قدمت زیادی دارد! از اوایل دهه‌ی هفتاد میلاد بود که آرایش‌های براق اکلیلی، دنیای مد را دچار دگرگونی کردند. این دوره همزمان با دهه‌ی دیسکوها است و از کنار صحنه‌ها آغاز شده است، به همین علت به آرایش دیسکو مشهور است. اما این آرایش در دهه‌ی هشتاد کم کم کنار زده شد و عده‌ای گمان کردند دوران آن برای همیشه گذشته است. اما حالا آرایش اکلیلی دوباره مد روز شده است و از مدل‌ها و سلبریتی‌ها گرفته تا عروس‌ها و دختران جوان آن را انجام می‌دهند.

آرایش اکلیلی چیست؟

رنگ‌های درخشان، مواد آرایشی هولوگرامی، رنگ‌های متالیک و سایه‌های براق یا اکلیلی پای ثابت این آرایش هستند. در این مدل از آرایش، از اکلیل و رنگ‌های براق برای برجسته نشان دادن زیبایی‌های صورت استفاده می‌شود. پشت پلک‌ها، روی گونه‌ها و لب‌ها محل‌هایی از صورت هستند که معمولاً آرایش اکلیلی روی آن‌ها پیاده می‌شود اما محدودیت خاصی برای محل اجرای آرایش اکلیلی وجود ندارد. شما می‌توانید با کمی خلاقیت محل‌های مناسب دیگری برای اعمال آرایش اکلیلی پیدا کنید که البته برای مهمانی‌ها مناسب است.

هشدار: زیاده‌روی نکنید!

شما می‌خواهید زیباتر شوید، نه اینکه چیزی از صورتتان نماند و تماماً پر از اکلیل باشید. اکلیل و برق نور را از خود منعکس می‌کند و این یک چاقوی دو لبه است. ممکن است با اعمال بیش از اندازه‌ی ارایش اکلیلی، نور را بیش از حد از صورت خود بازتاب کنید. این مسئله باعث می‌شود صورت شما تخت و بدون شکل به نظر برسد. در عکس‌ها هم آرایش اکلیلی به خودی خود جذابیتی بسیار منحصر به فرد دارد اما با زیاده‌روی عکس‌های خود را تبدیل به فاجعه‌های از یاد نرفتنی می‌کنید.

نحوه‌ی پیاده‌سازی آرایش اکلیلی با اکلیل جدا

 • گاهی ممکن است به هر دلیل امکان تهیه‌ی لوازم آرایشی آماده‌ی اکلیلی را نداشته باشید. این مانع نمی‌شود که از آرایش اکلیلی استفاده کنید. به جای لوازم آماده، از کمی اکلیل استفاده کنید.

  همه چیز در مورد آرایش اکلیلی

  همه چیز در مورد آرایش اکلیلی

 • در گام اول صورت خود را با کرم و کمی کانتور کردن عمق دهید. باید از آرایش خیس و روغنی استفاده کنید نه پودرها. آرایش خود را کامل انجام دهید تا فقط الکل بماند.
 • ریز یا درشت بودن اکلیل کاملاً به سلیقه و سبک آرایش شما بستگی دارد و محدودیتی برای آن وجود ندارد.
 • برای انجام این نوع آرایش باید آرایشتان تازه باشد تا اکلیل از روی کرم نریزد.
 • با استفاده از یک برس متوسط یا بزرگ، اکلیل را بردارید و روی بخش‌های مورد نظر بزنید.
 • اکلیل‌های آزاد و اضافی را از صورت جدا کنید.
 • حالا دیگر نمی‌توانید ماده‌ی آرایشی جدیدی روی آن بزنید چون جلوه‌ی خوبی نخواهد داشت. اکلیل باید آخرین بخش آرایش شما باشد.
 • این روش برای مهمانی‌ها مناسب است ولی ممکن است برای آرایش روزانه کمی زیاده‌روی باشد.
 • برای تمیز کردن آرایش اکلیلی از چسب نواری استفاده کنید تا اکلیل‌ها را ازز روی صورت به طور تمیز جدا کنید.

آرایش با لوازم آرایشی اکلیلی : آرایش روزانه

این آرایش باید به گونه‌ای باشد که در تمامی مکان‌ها و زمان‌ها بتوان از آن استفاده کرد. در نتیجه مواد اکلیلی به کار رفته بی‌رنگ هستند. در واقع فقط براقیت و درخشش آن‌ها قابل رویت است. برای انجام این نوع آرایش:

 • ابتدا پوست را با مرطوب کننده و کرم پودر مات آماده کنید.
 • کانتور کنید تا آرایش صورت را تخت و بی‌حالت نکند.
 • آرایش چشم شما باید یک سایه‌ی اکلیلی ملایم دررنگ نزدیک به رنگ پوست باشد.
 • برای آرایش لب از یک برق لب اکلیلی درخشان استفاده کنید.
 • اگر می‌خواهید رو گونه هم می‌توانید کمی رژگونه‌ی اکلیلی بزنید.همه چیز در مورد آرایش اکلیلی

دو نکته درباره‌ی آرایش اکلیلی

 • بعضاً دیده شده است که مواد اکلیلی به پوست آسیب زده‌اند. البته این آسیب‌ها جزئی، قابل پیش‌گیری و نادر هستند. بسته شدن روزنه‌های پوستی یا واکنش‌های آلرژیک مثال‌هایی از این آسیب است. برای جلوگیری از آسیب‌ها، پس از پاک کردن آرایش اکلیلی، صورت و نواحی آرایش شده با اکلیل را با دست ماساژ دهید. از حرکات دورانی با فشار کم و کمی رطوبت استفاده کنید. در صورت تمایل می‌توانید از ماسک‌های پاک کننده که روزنه‌های پوستی را باز می‌کنند هم استفاده کنید. ماسک زغال و ماسک رس انتخاب‌های مناسبی هستند. بعد از هر بار استفاده از آرایش اکلیلی، روزنه‌های پوستی خود را با ماساژ و ماسک کاملاً خالی کنید.
 • آرایش‌های اکلیلی برای استفاده‌ی مداوم و هر روزه مناسب نیستند. این آرایش‌ها برای پوست سنگین هستند و به خصوص نواحی‌ای مانند پشت پلک که ضعیف‌تر هستند، نمی‌توانند هر روز آن را تحمل کنند. اگر بیش از یک روز در هفته از این آرایش استفاده می‌کنند مراقبت‌های قسمت ۱ را فراموش نکنید.

نظرات کاربران