همه چیز در مورد دکلره

مدت زمان مطالعه : 6 تا 8 دقیقه
همه چیز در مورد دکلره
۴ فروردین ۱۳۹۸
کوتاهی مو و رنگ مو،

دکلره چیست؟ دکلره کردن روشی است برای بی رنگ کردن مو و سپس رنگ کردن دوباره ی مو به رنگ دلخواه. دکلره در واقع پودری است که به کمک آن میتوان رنگ موها را از بین برد. البته خود پودر دکلره به تنهایی نمیتواند کاری کند. برای فعال شدن پودر دکلره از اکسیدان استفاده می شود که باید نسبت های ترکیب آن هم رعایت شود.

همه چیز در مورد دکلره

از پودر دکلره برای بی رنگ کردن موهای صورت و بدن هم استفاده می شود، اما کاربرد این پودر برای موهای سر به مراتب بیشتر است. معمولا استفاده زیاد از هر چیزی آسیب های خودش را دارد. پودر دکلره هم از این قاعده مستثنا نیست. البته با به کار بردن روش های خاص و استفاده اصولی از یک پودر دکلره ی با کیفیت، میتوان عوارض آن را تا حد زیادی کاهش داد.

انواع دکلره

پودر دکلره به طور کلی دو نوع دارد:

۱-پودر دکلره آبی

۲- پودر دکلره سفید

پودر دکلره آبی قوی ترین نوع پودر دکلره بوده و معمولا برای افرادی که موهای سالم و البته تیره رنگی دارند، استفاده می شود. این پودر دکلره با دارا بودن رنگدانه های آبی، میتواند به خوبی قرمزی و زردی موها را از بین ببرد.

در صورتی که فرد به طور طبیعی موهای روشنی داشته باشد و یا موهایش را از قبل رنگ کرده باشد، باید از دکلره ی سفید استفاده کند. پودر دکلره ی سفید ضعیف تر از آبی است و برای موهای حساس و نازک گزینه ی مناسب تری خواهد بود.همه چیز در مورد دکلره

البته نوع سوم دکلره ها، دکلره های کرمی یا دکو کرم ها هستند که مانند دکلره های پودری عمل می کنند و میتوانند موهای شما را با آسیب کمتری روشن و بی رنگ کنند.

نحوه ی عملکرد و فواید دکلره مو

هنگامی که قصد دارید موهایتان را رنگ جدیدی بزنید، غالبا رنگ قبلی مقاومت کرده و ممکن است هاله هایی از رنگ های آبی، زرد یا قرمز ایجاد کند. این اتفاق به این علت پیش می آید که رنگ به هنگام ترکیب شدن ممکن است تجزیه شود. این تجزیه؛ خود را به رنگ های زرد، قرمز و آبی نشان می دهد که در این بین، رنگ قرمز و زرد مقاومت بالاتری دارند.

در این شرایط است که دکلره به کمک موهای شما می آید و از ایجاد شدن هاله های رنگی سمج مابین رنگ جدید جلوگیری می کند. دکلره ابتدا با بی رنگ یا bleaching نمودن موهای شما، به رنگ جدید اجازه می دهد که روی موهایتان بنشیند و ترکیب یک دست و زیبایی ایجاد کند.

عوارض دکلره مو

همان طور که گفتیم، تکرار زیاد دکلره برای موها آسیب های زیادی ممکن است ایجاد کند. برای مثال این آسیب ها میتواند به پوست سر وارد شده و یا ریزش و سفید شدن موها را به همراه داشته باشد. شکنندگی، موخوره، نازک شدن و خشکی موها از عوارض دیگر استفاده از دکلره است.

در هنگام دکلره کردن موها باید دقت داشته باشید که دکلره مدت زیادی روی مو نماند. چون در این صورت ممکن است باعث شود موها کم حجم شده و نازک شوند، که به اصطلاح به آن سوختن مو می گویند. البته راهکارهایی برای استفاده درست از پودر دکلره، ترکیب مناسب آن با اکسیدان و استفاده از پودر دکلره خوب وجود دارد که این عوارض را کاهش می دهد.

روش های کم کردن آسیب دکلره

  • یکی از راه های کم کردن ضررهای دکلره این است که مو را با در مدت زمان طولانی تر اما با درصد ملایم تری دکلره کنید. اگر درصد پودر دکلره را کاهش داده اما مدت زمان بیشتری آن را روی موها قرار دهید، هم رنگ موها را روشن کرده و هم میزان آسیب کمتر خواهد بود.
  • پس از دکلره لازم است موهای خود را با شامپوهای ملایم مانند شامپوی بچه و نرم کننده ها شست و شو دهید. پس از استحمام حتما از ماسک مو، لوسیون و روغن های محافظ حاوی کراتینه استفاده کنید تا موهایتان به تدریج تقویت شود.
  • دکلره کردن یک زمان استاندارد دارد که باید رعایت شود. با صرف حدودا ۴۵ دقیقه زمان، میتوان به پایه های بالا دست پیدا کرد. همچنین میتوان این کار را در چند مرحله انجام داد تا ضرر دکلره کمتر شود.
  • برای حالت دادن به موهای دکلره شده، از اسپری های حالت دهنده، اتوی مو، برس حرارتی و سشوار پرهیز کنید.
  • توصیه می شود که در سال بیشتر از یک تا دو بار از دکلره استفاده نشود تا در این فرصت موی شما بتواند مجددا رشد کرده و بازسازی شود.
  • اگر موهای نازک و کوتاهی دارید بهتر است با اکسیدان های ضعیف تر دکلره کنید. چون رعایت نکردن ترکیب مناسب اکسیدان با پودر دکلره عامل اصلی سوختن مو است.همه چیز در مورد دکلره

بهترین پودر دکلره چه ویژگی هایی دارد؟

  • بهترین پودر دکلره هنگامی که با اکسیدان ترکیب می شود، کف نمی کند.
  • یک پودر دکلره ی خوب، چربی مو و کراتینه آن را تامین می کند.
  • بهترین پودر دکلره که مورد رضایت تمام خانم هاست، اصلا غبار ندارد.

سخن آخر

با رعایت کردن نکات استفاده از دکلره و خرید بهترین پودر دکلره از زیبایی موهایتان لذت ببرید.برای خرید پودر دکلره از فروشگاه اینترنتی نادلیکو با قیمت مناسب روی لینک کلیک کنید.

نظرات کاربران