چگونه کرم پودر متناسب با نوع پوستمان را استفاده کنیم؟

مدت زمان مطالعه : 3 تا 5 دقیقه
۵ بهمن ۱۳۹۷
گریم و آرایش،

از کرم پودر به این دلیل که لکه ها و عیوب پوست پوشانده شود، استفاده می شود تا پوستی یکدست و هماهنگ با آرایش ایجاد شود. استفاده از کرم پودر سبب می شود پوست شما درخشان تر و بهتر از آنچه هست، دیده شود و طراوت و تازگی به پوستتان می بخشد. در واقع کرم پودر پایه و اساس برای شروع آرایش می باشد البته مشروط به اینکه با ابزار و تکنیک های درستی به کار برده شود.

کرم پودر متناسب نوع پوست شما [ تکنیک های شناخت کرم پودر مناسب]

کرم پودر متناسب با پوست معمولی چگونه است؟

برس کرم پودر برای اعمال کرم پودر روی صورت باید تخت باشد زیرا این برس دارای سطح پهن تری است و به راحتی کرم پودر را روی صورت پخش می کند بدون اینکه هدر برود. البته قبل از انتخاب روش استفاده از کرم پودر، باید کرم پودر متناسب با نوع پوستتان داشته باشید تا پوششی طبیعی ایجاد کند. برای خرید کرم پودر مخصوص پوست نرمال روی لینک کلیک کنید.

کرم پودر متناسب نوع پوست

کرم پودر متناسب نوع پوست

 کرم پودر متناسب با پوست خشک

احتمال بیشتری برای ناصاف و لکه لکه شدن پوست خشک وجود دارد، زیرا پوست خشک خیلی سریع در هنگام زدن کرم پودر با انگشتان دست پوسته پوسته می شود و کرم پودر به خوبی جذب پوست صورت نمی شود. اگر پوست خشکی دارید ایتدا به خوبی پوست را مرطوب و نرم کنید( با یک مرطوب کننده مخصوص پوست خشک) و سپس با استفاده از یک اسفنج یا برس مخصوص کرم پودر، کرم پودر را روی سطح پوست پخش نمایید. برای گرفتن نتیجه ی بهتر و یکنواخت شدن کرم پودر روی پوست، ابتدا اسفنج را کمی مرطوب کنید و آب اضافه اش را بگیرید.

کرم پودر متناسب با پوست چرب

ابتدا باید یک کرم پودر فاقد چربی انتخاب کنید و سپس به صورت صحیح کرم پودر را اعمال کنید. نحوه ی زدن کرم پودر روی پوست چرب، به صورت نقطه ای و دایره وار است که باعث می شود پوست بیش از حد براق و درخشان به نظر نرسد و پوشش کرم پودر مات شود. هنگام پخش کردن و یکنواخت کردن کرم پودر، به پوست فشار زیادی وارد نکنید زیرا سبب ایجاد رگه و خطوط روی پوست می گردد. از پودرها در قسمت هایی از صورت که چربی بیشتری دارند استفاده کنید تا سبب مات شدن آرایش شود و در طی روز از ماسیدن کرم پودر روی پوستتان جلوگیری کند. همچنین پودری را انتخاب کنید که  نسبت به پودرهای فشرده و پنکک ها سبک باشد و بتواند چربی اضافه پوست را جذب نماید. البته می توانید از پرایمر مخصوص پوست چرب جهت زیرسازی و مات کردن پوست استفاده نمایید. برای خرید لوازم آرایشی از فروشگاه نادلیکو کلیک کنید.

افراد مبتلا به آکنه و جوش از چه کرم پودر و کانسیلری استفاده کنند؟

از کانسیلرهای دارای پوشش قوی (کانسیلر سبز رنگ برای پوشاندن آکنه و حساسیت های پوستی عالی است و قرمزی آن را خنثی می کند) برای پوشاندن التهاب، قرمزی، تو رفتگی و نا صافی های پوست استفاده کنید تا توجه و نظر دیگران را از جوش ها و آکنه ها دور کنید. برای اعمال کانسیلر از انگشتان دست خود استفاده کنید البته قبل از شروع حتما دستتان خود را برای جلوگیری از ورود میکروب ها و باکتری به منافذ پوست بشویید. به علاوه استفاده از انگشتان دست به دلیل گرمای طبیعی آن سبب جذب شدن سریع تر کانسیلر و کرم پودر می شود. و در آخر از کرم پودرها و پودر های سبک و فاقد چربی استفاده کنید.

کرم پودر متناسب نوع پوست

کرم پودر متناسب نوع پوست

اگر پوست ملتهبی دارید کرم پودر را به این روش استفاده کنید:

  • از برس کرم پودری که حجیم و پر مو است و قسمت بالای آن صاف و تخت است استفاده کنید. ( این برس ها، برس کابوکی سرتخت نامیده می شوند)
  • کرم پودر کمی به موهای این برس جذب میشود و بیشتر کرم پودر روی پوستتان اعمال می شود.
  • مقداری از کرم پودر را پشت دستتان بریزد و سپس سر برس را روی آن بزنید.
  • به صورت دایره وار برس را روی پوست صورتتان بکشید.
  • کرم پودر دقیقا روی منافذ پوست قرار می گیرد و پوششی یکدست و صاف به شما هدیه می کند.

نحوه ی استفاده از کرم پودر در پوست های با منافذ باز

از برس هایی که حجیم و سر گرد هستند برای اعمال کرم پودر در این نوع پوست ها استفاده کنید. زیرا سبب می شود کرم پودر صاف و یکدست پخش شود و داخل منافذ باز پوست ته نشین نگردد. همچنین خطوط و رگه هایی از کرم پودر به دلیل دارا بودن موهای نرم و بلند در این برس روی پوست صورت باقی نمی ماند. برای ایجاد سطحی صاف و یکدست، برس را دایره وار روی پوست بکشید.

نظرات کاربران